Více

Jiří Balvín: TV4You není operátor ani převzaté vysílání, ale technologická platforma

„Pouze lidem dáváme to, co jim patří, jinou formou. Jde o volně šířené programy z DVB-T, které jsou k dispozici zdarma,“ vysvětluje jeden ze zakladatelů TV4You v rozhovoru pro DigiZone.cz

Předminulý týden jste spustili ostrý provoz mobilní televizní služby TV4You. Čí to byla myšlenka a jak dlouho jste pracovali na její realizaci?

Myšlenka je to dlouhodobá, na českém trhu existuje určitě déle, než se o ní ví - takových pět šest let o tom různí lidé uvažovali. Náš systém se vyvíjel asi tři roky a jeho finalizace proběhla během posledního půl roku.

Za TV4You nestojí komerční firma, ale „zapsaný spolek“. Zároveň deklarujete, že jde o neziskovou organizaci. Proč jste zvolili zrovna tuto formu?

Zapsaný spolek je termín z nového občanského zákoníku. Spousta lidí na naší tiskovce si myslela, že jde o zájmový spolek. Nezisková organizace je to proto, že naším prvotním zájmem není vytvářet zisk, a příjmy z reklamy, které budeme mít, půjdou okamžitě do rozvoje různých technických zařízení, hardware, atd. O zisku jako takovém nemůže být řeč, dokud se nepokryjí náklady a investice do spuštění této služby.

 A ty byly jak vysoké, pokud to není tajné?

Technika je v dnešní době levnější, nákupy jsou podstatně výhodnější, takže řádově jsme se pohybovali v milionech korun. Ale nedosáhlo to ani deseti milionů.

V současné době jste jedním ze spoluvlastníků zmiňovaného spolku TV4You. Jak to máte vlastně rozdělené? Vy máte menšinový podíl a pak tam jsou další dva partneři.

Ti mají stejně velké podíly po 40 procentech.

Všichni jste byli u tohoto projektu od začátku, nebo do něj někdo vstoupil později?

Já jsem vstoupil později, protože jsem byl do letošního února vázán na ministerstvu kultury (Jiří Balvín byl ministrem kultury v úřednické vládě premiéra Jiřího Rusnoka, pozn. red.). O tomto projektu jsem ale věděl dříve od mého kamaráda, který se na něm podílel investorsky, od Miroslava Řiháčka. V době příprav TV4You jsem byl ještě vázán někde jinde.

Říkal jste, že máte příjmy z reklamy...

Nemáme, teprve budeme mít. Začali jsme teprve 15. října.

Ano, ale už jste zveřejnili informaci, že reklamní prostor u vás bude prodávat agentura Atmedia. Budete se o příjmy z této reklamy dělit s televizemi, které šíříte v rámci své programové nabídky?

Celý rozhovor čtěte v prémiové sekci DigiZone.cz

Tento článek patří do prémiového obsahu

Chcete-li mít přístup k exkluzivním informacím, zvolte prosím jednu z níže uvedených možností.

Jednorázová platba

30 Kč s DPH

Ztratili jste přístupový kód? Vyplňte stejnou emailovou adresu jako při původní objednávce a my vám kód znovu zašleme.

Předplatné

Předplatné pro soukromé osoby
785 Kč bez DPH za rok

Firemní předplatné
od 3 900 Kč bez DPH za rok

Proč číst premiový obsah?

Objednávka předplatného

Již máte předplatné?

Přihlaste se

Zaplatit můžete online pomocí některého z bohaté nabídky platebních kanálů od mobilních plateb až po platební karty. GoPay

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+