Více

Jiří Balvín: Soud nám napsal, že naše licence neplatí

Musím říci, že jsem zástupcem bývalých provozovatelů digitálních televizí, zahájil svůj příspěvek na konferenci Milníky digitální televize v rámci brněnského veletrhu Invex Jiří Balvín, generální ředitel hudební televize Óčko a předseda Asociace digitálních televizí (ADT). Šestice provozovatelů digitálních stanic podle něj v pátek obdržela písemný verdikt soudu o zrušení výsledku licenčního řízení na digitální televize.

stul

Z rozsudku jsme vyčetli, že žádnou licenci vlastně už nemáme, uvedl Balvín. Dosud však Balvín tvrdil, že licence zrušeny nebyly a soud pouze napadl zdůvodnění jejich udělení. K postupu televize Nova, která svou žalobou licence zrušila, se Balvín vyjádřil shovívavě: Já se na svého kolegu Petra Dvořáka nezlobím. Já kdybych seděl na jeho židli, bojoval bych o zachování monopolu tak dlouho všemi zákonnými prostředky, jak by to šlo. Jestliže si ale gentlemansky řekneme, že něco platí, tak to platí. Bez takové dohody není nic možné.

Dokud se všichni účastníci televizního trhu nedohodnou na společném postupu, není možné podle Balvína v digitalizaci pokračovat. Provozovatelé multiplexů říkají, že nemůžou začít vysílat, protože nemají klienty. Oni by je ale měli, a mohli by jich mít víc, kdyby k této situaci nedošlo, míní předseda ADT.

3 názory Vstoupit do diskuse
poslední názor přidán 9. 10. 2006 16:43

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+