Více

Jana Kasalová: ČT by měla klást velký důraz na kvalitu

Jako čtvrtý kandidát na ředitele České televize vystoupila před Radu ČT Jana Kasalová. Ta řekla, že přichází s nabídkou konstruktivního partnerství. ČT se podle ní nedá řídit bez vyjasněných vztahů a partnerství. Chce být především ředitelkou dialogu a být odolná vůči vnější i vnitřní manipulaci. Zároveň by toto veřejnoprávní médium mělo klást velký důraz na kvalitu.

stul

Kasalová uvedla, že by si představovala jakýsi audit veškerého movitého i nemovitého majetku ČT – permanentních toků i toho, jak jsou prostory využívány. Potom by se rozhodlo, co dál, konstatovala kandidátka Kasalová. Co se týká regionalizace, jde o jednu z priorit. Ve všech materiálech i projevech nezazněla jedna věc. Nejde pouze o dobudování např. finančních modelů, ale jde o to pracovat s lidmi, kteří v regionech žijí. Regionální zázemí není tolik opečovávané a vedené, konstatovala Jana Kasalová.

Kandidátka by chtěla, aby v okamžiku, kdy se jeden kvalitní člověk přinese do programu, vytvoří se jakási mozkovna programu a je zapotřebí přilákat další lidí tím, že televize není pouze o sloupečkách s čísly. Součástí toho je pak i kultivace projevu kulturní scény a kulturní fronty, sdělila Kasalová a uvedla, že do té doby, dokud nebudou přitaženi do ČT kvalitní lidé, je možné si vykládat jakékoliv floskule. Moje zkušenost z komerčního sektoru je dobrá proto, že jsme se učili občas věci, které jsou banální. Ve veřejnoprávním médiu nemusíte dělat jen laciné věci, dodala.

2 názory Vstoupit do diskuse
poslední názor přidán 15. 7. 2009 15:11

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+