Více

Jakub Liška: NatočVideo.cz připravuje projekt živých televizních přenosů amatérských reportérů

Platforma má za sebou téměř dvouletou spolupráci s Primou, která uživatelský videoobsah využívá v Diváckých zprávách

Zajímá vás, kam zmizela původní parta lidí okolo pražské televize Metropol a celoplošné bulvární Pětky? Přede dvěma lety spustili projekt NatočVideo.cz, jehož nejviditelnější součástí je spolupráce na pořadu Divácké zprávy pro televizi Prima. Jde o technologickou platformu, která umožňuje nahrávat uživatelská videa a využívat je v televizi nebo pro potřeby inzertních klientů. NatočVideo.cz má poměrně velké ambice, vedle Primy by chtělo navázat spolupráci s dalšími televizemi v sousedních zemích a už přes rok připravuje možnost živých vstupů amatérských reportérů do televizního zpravodajství. Nejen o této novince jsme se bavili s šéfem projektu NatočVideo.cz Jakubem Liškou.

NatočVideo.cz je nejznámější asi tím, že spolupracuje s Primou na Diváckých zprávách. Jak dlouho jste tento projekt připravovali a bylo od začátku jasné, že bude určen pro Primu, nebo jste vyjednávali i s dalšími českými televizemi?

Připravovali jsme ho od března 2013, kdy vznikla firma NatočVideo.cz. V první fázi jsme oslovili celý mediální trh a ve finále jsme se velmi rychle domluvili s televizí Prima, která ho nejdříve chtěla využívat pouze ve zpravodajství. Nicméně velmi rychle vznikla poptávka na samostatný pořad. Spolupráci jsme navázali v říjnu 2013 a už ke konci toho měsíce odstartovaly Divácké zprávy.

Teď tedy směřují veškerá videa z NatočVideo.cz do Diváckých zpráv? Nebo se objevují i ve Zprávách FTV Prima, případně v Krimi zprávách?

Každý den tvoříme pro Primu nabídku, ve které selektujeme ta nejlepší videa, která nám přijdou od našich uživatelů. Naši editoři jsou k dispozici 24 hodin denně sedm dní v týdnu. V případě, že přijde aktuální zpravodajské video, posíláme ho na Primu ihned a ta ho zařadí buď do hlavních zpráv, nebo do Krimi zpráv. Záleží na tématu. Není to tedy tak, že by videa využívali jen v Diváckých zprávách, mají uplatnění i ve zpravodajství.

Jeden ze zakladatelů NatočVideo.cz Marek Vítek na letošní konferenci TVCON 2015 říkal, že spolupráce s autory videí nefunguje jenom tak, že by sami posílali videa, ale že máte řadu stálých spolupracovníků v regionech, po kterých můžete poptávat videa na předem daná témata.

Přesně tak. Díky tomu, že každý uživatel prochází registrací do aplikace NatočVideo.cz, máme na ně kontakty, e-mail a telefon, což je sice dobrovolná položka, ale většina uživatelů jí vyplňuje. Dokonce je pak dokážeme lokalizovat. Když víme, že se děje nějaká událost, jsme schopni je oslovit přímo do regionů. Jsou mezi nimi lidi, o kterých víme, že nám pravidelně posílají videa, a na ty se obracíme. Ale nejen na ně, využíváme plošně celou databázi uživatelů.

MIF17

Spolupráce s Primou, respektive s nějakou televizí, byla od začátku obchodní model, na kterém mělo NatočVideo.cz stát? Nebo co vás vlastně živí? Máte i spoustu dalších aktivit, nejenom s Primou.

Celý rozhovor si můžete přečíst v prémiové sekci DigiZone.cz.

Tento článek patří do prémiového obsahu

Chcete-li mít přístup k exkluzivním informacím, zvolte prosím jednu z níže uvedených možností.

Jednorázová platba

30 Kč s DPH

Ztratili jste přístupový kód? Vyplňte stejnou emailovou adresu jako při původní objednávce a my vám kód znovu zašleme.

Předplatné

Předplatné pro soukromé osoby
785 Kč bez DPH za rok

Firemní předplatné
od 3 900 Kč bez DPH za rok

Proč číst premiový obsah?

Objednávka předplatného

Již máte předplatné?

Přihlaste se

Zaplatit můžete online pomocí některého z bohaté nabídky platebních kanálů od mobilních plateb až po platební karty. GoPay

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+