Více

Jaké jsou nejočekávanější události roku 2015 v českém DVB-T?

Po poměrně chudém roku 2014, kdy se do pozemního digitálního vysílání nehrnulo příliš mnoho nových televizí, bude letošek znamenat určitý přelom. Prima se pokusí zaútočit na pozici Novy.

Mňam TV s výkonem Primy love?

Předvídat události na rok dopředu, navíc v tak překotně se vyvíjejícím odvětví, jakým je pozemní digitální televizní vysílání, je téměř nemožné. Přesto se pokusme predikovat ty nejzajímavější očekávané novinky v oboru. Už na sklonku minulého roku deklarovalo několik provozovatelů televizního vysílání start nových celoplošných programů v DVB-T. Některé projekty mají skluz, původně měly zahájit vysílání už v průběhu loňského roku. Mezi ně patří kulinářská televize Mňam TV, kterou pro britského investora CE Media připravuje agentura Axocom bývalé manažerky české a slovenské pobočky IKO Cable Eriky Luzsiczy.

Mňam TV odstartuje 15. února a kromě kabelu a satelitu se má objevit i v DVB-T. Má jít o neplacený, volně šířený kanál, který by podle slov Eriky Luzsiczy chtěl atakovat hranici tříprocentního podílu na trhu v cílové skupině diváků starších 15 let. To je výkon, kterého běžně dosahuje Prima love a dosáhnout ho úzce tematicky zaměřenou televizí bude těžké (viz Prima Zoom nebo Óčko). Otázkou zůstává, v jaké terestrické vysílací síti se Mňam TV objeví. Donedávna bylo možné spekulovat o celoplošném multiplexu 3, ale po oznámení provozovatele TV Barrandov, že v této síti spustí v dubnu své dva nové programy, zbývá už jen Regionální síť 8 s pokrytím všech krajských měst.

 

Zdroj: Mnam.tv

Mňam TV odstartuje 15. února. Předpokládá se, že v Regionální síti 8 Českých Radiokomunikací

Celý článek čtěte v prémiové sekci DigiZone.cz

Tento článek patří do prémiového obsahu

Chcete-li mít přístup k exkluzivním informacím, zvolte prosím jednu z níže uvedených možností.

Jednorázová platba

30 Kč s DPH

Ztratili jste přístupový kód? Vyplňte stejnou emailovou adresu jako při původní objednávce a my vám kód znovu zašleme.

Předplatné

Předplatné pro soukromé osoby
785 Kč bez DPH za rok

Firemní předplatné
od 3 900 Kč bez DPH za rok

Proč číst premiový obsah?

Objednávka předplatného

Již máte předplatné?

Přihlaste se

Zaplatit můžete online pomocí některého z bohaté nabídky platebních kanálů od mobilních plateb až po platební karty. GoPay

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+