Více

Jaká je Lepší.TV v televizoru? Byla by výtečná, kdyby…

Služba je produktem společnosti Gonet a nabízí i to, co drtivá většina ostatních IPTV nemá. Aplikace je rozhodně na velmi dobré cestě stát se hitem u majitelů televizorů s Androidem.

AKTUALIZOVÁNO, 15. února 2017: aplikace Lepší.TV pro operační systém Android TV, tedy pro televizory, stále není na Google Play/Store k nalezení i když tam skutečně je. Máme pro vás ale trik, jak ji objevit a také nainstalovat (vyzkoušeno na jedné TV Philips a jedné TV Sony). Většina námitek v tomto testu tak odpadá (míč je na hřišti Googlu) nemluvě o tom, že funkci Kalendář (další kritika) pro operativní Zpětné zhlédnutí už vyvoláte po stlačení „nuly“ na dálkovém ovladači.

Vše je ověřeno…

AKTUALIZOVÁNO, 10. února 2017: aplikace Lepší.TV pro operační systém Android TV, tedy pro televizory, by už měla být ke stažení z tržiště aplikací Google Play/Store. Předpokládáme, že většina námitek v článku tudíž odpadá. Jakmile situaci ověříme, budeme vás i na tomto místě informovat. Služba Lepší.TV nám také sdělila, že byla odstraněna jedna z námitek v článku. Volbu Kalendář lze nyní vyvolat tlačítkem „0“ na dálkovém ovladači.

Pro provoz musíte splnit několik předpokladů, z nichž minimálně jeden je poněkud neočekávaný. Musíte totiž aplikaci nejprve najít. Situace připomíná typicky chytré hodinky, u nichž někdy najití aplikace, resp. jména softwaru použitelného pro komunikaci a vyhodnocení naměřených výsledků, odpovídá detektivnímu pátrání plnému indicií a náznaků. Tady indicie nejsou a aplikace prostě na titulní webové stránce služby chybí, což se snad v nejbližší době napraví. Najdete ji až v objednávce Lepší.TV.

Na hlavní stránce ale chybí víc věcí. Je to s podivem i proto, že vlastnictví aplikace pro televizory s operačním systémem Android TV je nepochybná konkurenční výhoda. Na trhu je totiž jen velmi málo služeb internetových televizí (IPTV), které ji pro TV mají, resp. ji aktuálně podporují. Prakticky každý chce prodat svůj set-top box a připsat si marži, což je ovšem na pováženou zvláště v okamžiku, kdy jsou set-top boxy v řadě případů funkčně omezené, jako je tomu například u Digi TV či O2 TV.

Webové stránky Lepší.TV jsou sice přehledné, ale vedle jasně uvedeného jména aplikace, resp. možnosti jejího stažení (na Google Play/Store ještě v době zkoušení nebyla), tu chybí především informace o tom, na čem vlastně můžete službu sledovat. Místo toho se zdůrazňuje fakt, že když k set-top boxu připojíte klávesnici a myš, máte z něj počítač.

Jenže koho právě tohle zajímá?

Zejména technické fandy.

Drtivá většina zákazníků, kteří hledají IPTV, chce prostě a jednoduše jen sledovat televizi a využívat jejích možností. Aplikace jako taková jim pak – na rozdíl od set-top boxu – poskytuje hned několik výhod. Díky ní se totiž nejen obejdete bez dalšího dálkového ovladače a „krabičky“, ale televizory s operačním systémem Android TV mají dnes často velmi kvalitní Wi-Fi připojení prostřednictvím standardu „ac“, nebo alespoň Wi-Fi pracujícím na frekvenci 5 GHz. Mají ale také snad vždy i nějaký ten digitální audiovýstup, který v Česku nabízeným IPTV set-top boxům obecně vzato chybí. Nic na tom nemění fakt, že konkrétně set-top box pro Lepší.TV například digitální audiovýstup má (test se chystá).

Lepší.TV v televizoru jsme vyzkoušeli na nedávno testované Sony KD-49XD8305.

Cena služby je 199 Kč, při platbě na rok 182 Kč. Vlastnosti a možnosti jsou – v závislosti na použité platformě – následující:

  • Možnost sledování přes set-top box, PC (webový prohlížeč), televizor s OS Android TV, tablet či mobil (Android, iOS).
  • Neomezené nahrávání pořadů (délka i doba uchování).
  • Návrat k pozici, na které jste s přehráváním skončili.
  • Zhlédnutí pořadů až týden zpětně.
  • Rychlost internetového připojení je udávána následovně: pro nižší kvalitu (SD) 1,2 Mb/s, pro vyšší kvalitu (HD) pak – 2,5 Mb/s.
  • Díky použití kodeku H.265/HEVC nižší nároky na internetovou linku, což nyní platí jen částečně a pouze u set-top boxu (další platformy HD kanály zatím nemají, k čemuž se také dostaneme).
  • Po instalaci bylo k dispozici necelých 70 kanálů, další vyžadují povolení v menu nastavení, takže informace na webové stránce služby neplatí. Navíc se chystá i zajímavé rozšíření…

NAPSALI JSME: Podívejte se, co chystá IPTV služba Lepší.TV

Jak vypadá internetová televize Lepší.TV

Srovnání set-top boxů pro IPTV služby Lepší.TV a SledováníTV

Pokračování článku čtěte v prémiové sekci DigiZone.cz. Dozvíte se v ní o novinkách pro nejbližší dobu, HD kanálech, o chování a ovládání aplikace za provozu a mj. také o tom, jak ji nainstalovat. Zatím totiž není součástí Google Play/Store. Vše přibližuje i několik fotogalerií.

Tento článek patří do prémiového obsahu

Chcete-li mít přístup k exkluzivním informacím, zvolte prosím jednu z níže uvedených možností.

Jednorázová platba

30 Kč s DPH

Ztratili jste přístupový kód? Vyplňte stejnou emailovou adresu jako při původní objednávce a my vám kód znovu zašleme.

Předplatné

Předplatné pro soukromé osoby
785 Kč bez DPH za rok

Firemní předplatné
od 3 900 Kč bez DPH za rok

Proč číst premiový obsah?

Objednávka předplatného

Již máte předplatné?

Přihlaste se

Zaplatit můžete online pomocí některého z bohaté nabídky platebních kanálů od mobilních plateb až po platební karty. GoPay

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+