Více

Jaká je Lepší.TV v počítači a v mobilu? Velmi dobrá

Tuto internetovou televizi můžete najít na celé řadě platforem. Minule jsme ji zkoušeli v televizoru s operačním systémem Android TV, dnes tu máme mobil a webové prostředí.

Aplikace pro mobil je už týden ke stažení v Google Play/Store (dříve se musela do zařízení zavést manuálně, což způsobovalo komplikace), webová služba jako taková je k nalezení na stránce „lepsi.tv“.

Standardně je k dispozici necelých sedmdesát kanálů v nízkém rozlišení, dalších asi třicet jde, stejně jako u TV a mobilu, povolit v nastavení, a to včetně erotických, které jsou chráněny rodičovským zámkem.

Prostředí je jednotné pro všechny platformy, využívá se ale také jejich specialit, jako například u aplikace pro televizor barevných teletextových tlačítek a u mobilu dotykové obrazovky a gest. Jakmile poznáte jedno prostředí, jste doma na všech, pochopitelně až na specialitky. Na ty je však třeba přijít a tady má služba ještě rezervy. Zobrazit typicky po instalaci aplikace na mobilu a televizoru jednu dvě obrazovky s ovládacími tipy by rychlejšímu zácviku obsluhy určitě prospělo.

Gonet se také chlubí tím, že Lepší.TV, kromě klasických výhod IPTV, vyžaduje i podstatně nižší datový tok, než je zvykem, a má to být díky použitému kodeku H.265/HEVC. Úplně tomu tak ještě není. Firma totiž tento kodek používá pouze pro HD kanály, které však zatím nejsou k dispozici na žádné platformě s výjimkou přístupu přes set-top box.

Tady se pracuje s SD (nízké rozlišení) a kodekem H.264, byť subjektivně vzato velice dobře nastaveným. Po zhruba měsíci provozu se dá říci, že stabilita internetové linky na něj má výrazně nižší vliv než v případě jiných služeb IPTV – a také HbbTV – které jsme zkoušeli.

Pro lepší orientaci vám Lepší.TV u jednotlivých pořadů (u většiny z nich) nabízí také jejich hodnocení pocházející od uživatelů serveru tvprogram.cz/sms.cz. Další informace najdete v článku Jaká je Lepší.TV v televizoru? na odkazech níže.

ČTĚTE TAKÉ: Jak vypadá internetová televize Lepší.TV (fotogalerie)

Jak vypadá Lepší.TV na televizoru s operačním systémem Android (fotogalerie)?

Aplikace Lepší.TV pro mobil a televizor je už ke stažení v Google Play/Store

Test: Jaká je Lepší.TV v televizoru?

Pokračování článku čtěte v prémiové sekci DigiZone.cz. Dozvíte se v ní o chování na dvou mobilech (levnějším a drahém), provozu na dvou počítačích a zkušenostech z měsíčního aktivního testování.

Tento článek patří do prémiového obsahu

Chcete-li mít přístup k exkluzivním informacím, zvolte prosím jednu z níže uvedených možností.

Jednorázová platba

30 Kč s DPH

Ztratili jste přístupový kód? Vyplňte stejnou emailovou adresu jako při původní objednávce a my vám kód znovu zašleme.

Předplatné

Předplatné pro soukromé osoby
785 Kč bez DPH za rok

Firemní předplatné
od 3 900 Kč bez DPH za rok

Proč číst premiový obsah?

Objednávka předplatného

Již máte předplatné?

Přihlaste se

Zaplatit můžete online pomocí některého z bohaté nabídky platebních kanálů od mobilních plateb až po platební karty. GoPay

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+