Více

Jaká je Lepší.TV se „set-top boxem“? Stejná, ale přece jen trochu jiná

Vedle aplikace a možnosti sledovat službu IPTV na počítači a v mobilu je k dispozici i výborně vybavené stacionární zařízení uváděné jako „počítač v televizi“.

AKTUALIZOVÁNO, 3. 5. 2017: článek je upraven podle současného stavu, včetně možnosti setřídit stanice. Připojeno je i foto lehce přepracovaného ovladače (stále zlobí zaměření) a změnilo se také chování MX Playeru. Nyní je už možné nastavit např. velikost externích titulků. Díky úpravě dálkového ovladače (DO) je více pravděpodobné, že si všimnete možnosti v režimu TimeShiftu (přehrávání živého TV vysílání se zpožděním) skočit na začátek pořadu tlačítkem pro přeskok na předchozí kapitolu. Vyhnete se tak zdlouhavému přetáčení.

O této službě internetové televize jsme už několikrát psali a její možnosti a vlastnosti jsou tak popsány více než dostatečně. V této recenzi se proto zaměříme zejména na chování dodávaného zařízení v dlouhodobé praxi (zkoušíme ho více než dva měsíce) a také na to, zda se vyplatí si ho pořídit.

Lepší.TV Box (1999 Kč) jako takový byl důkladně představen ve srovnání s boxem jiné služby, takže odkazujeme na dotyčný článek a tabulku se základními parametry v tomto materiálu. Z výbavy boxu je třeba vyzdvihnout samostatný digitální optický audiovýstup, který mnohdy chybí, analogový audio-video výstup a také možnost vytáhnout infrarozhraní (box je velmi malý a může se umístit i za televizor). Nechybí ale například ani Wi-Fi. Co naopak chybí, je více popisu na webové stránce, resp. popisu důležitého a správného.

Někdy se tak dozvíte, že „jako jediní používáme moderní kódování H.265, a proto Vám televizní signál nezahltí internetovou linku“, což je částečná pravda pouze u set-top boxu, protože jinak se používá H.264, a to momentálně i přesto, že někde už skutečně můžete volbu HEVC (H.265) vidět. Je však zatím nefunkční. A když jsme u toho: jako výhoda je udáváno mj. i to, že box nabízí i přístup na Facebook, e-mail, aplikace pro editaci dokumentů atd. atd. K tomu je třeba říci „bohužel“ a i k tomu se dostaneme.

Na webové stránce chybí především naprosto zásadní informace o jedinečném nahrávání, které je časově i prostorově neomezené (!), a mj. také zpráva o HD kanálech, která je ukryta pod bodem „Další výhody“. Služba si tak sama odhání zákazníky, protože ti dnes na HD slyší. A hodně.

Sama Lepší.TV ke svému „set-top boxu“ (uvozovky si zaslouží, což bude vidět dále) označovanému jako „počítač v televizi“ říká následující: „jen si připojte klávesnici a myš do Lepší.TV Boxu a z Vaší televize se stane plnohodnotný počítač s Androidem 6“. Právě tento přístup a snaha poskytovatele IPTV po nepochopitelné univerzálnosti však v praxi představuje problém.

K TÉMATU: Jaká je Lepší.TV v televizoru s OS Android TV?

Jaká je Lepší.TV v počítači a v mobilu? Velmi dobrá

stul

Srovnání set-top boxů pro IPTV služby Lepší.TV a SledováníTV v plné firemní specifikaci

Pokračování článku čtěte v prémiové sekci DigiZone.cz.

Tento článek patří do prémiového obsahu

Chcete-li mít přístup k exkluzivním informacím, zvolte prosím jednu z níže uvedených možností.

Jednorázová platba

30 Kč s DPH

Ztratili jste přístupový kód? Vyplňte stejnou emailovou adresu jako při původní objednávce a my vám kód znovu zašleme.

Předplatné

Předplatné pro soukromé osoby
785 Kč bez DPH za rok

Firemní předplatné
od 3 900 Kč bez DPH za rok

Proč číst premiový obsah?

Objednávka předplatného

Již máte předplatné?

Přihlaste se

Zaplatit můžete online pomocí některého z bohaté nabídky platebních kanálů od mobilních plateb až po platební karty. GoPay

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+