Více

Názory k článku
Jaká bude Česká televize Petra Dvořáka? Kavčí hory to včera naznačily

jaroslav sabo aura:64
8. 3. 2012 1:40 Nový

CT bude jednicka

celé vlákno
popravde, z toho co ted nabildli, myslim si, ze prima dostane pekne na prdel.jak rikam, blizi se boj mezi CT a Novou.prima s temi talentami a dalsimi blbostmi bude koukat z dali.navic kdyz tohle je jen zacatek. Ale to posoudime objektivne az na podzim 2013.je to beh na dlouhou trat.navic podle me zverejnili jen typicky verejnopravni projekty.uvidime, kde hrabnou komercnim televizim do cerneho. A tomuhle serveru bych vzkazal.prestante ty novinky natahovat jako nekonecny serial.to co tady vyslo o pulnoci, bylo jinde uz vcera. Nic noveho a hlavne exkluzivniho jste neprinesli.radeji budte prvni! Preji lepsi praci do budoucna a Davidovi Novakovi lepsi spani.zajimave je, ze sledovanosti za vikend, kdy prima brutalne ztracela, nevenoval ani radku.ono taky nebylo smerem Palmovka co chvalit, ze Novaku. Prima bude trojka na trhu.
Lubomír Kozák aura:44
8. 3. 2012 9:23 Nový

Re: CT bude jednicka

celé vlákno
Je to jak píšete.Prima již nemá peníze na rozvoj,to samé Nova. Proto tyto televize v zásadě v budoucnu nebudou konkurovat ani ČT. Moc nevěřím,že tak jak to komerčky dělají,že naflákají zbytečných kanálů,nemají pak prostředky ani na jednu pořádnou.Ale posečkejte,Novák nám to vysvětlí.
Dan Rozsíval aura:45
8. 3. 2012 13:46 Nový

Re: CT bude jednicka

celé vlákno
Já bych o zbytečných kanálech kolego moc nahlas nemluvil. Já s Vámi sice souhlasím ale když jsem to samé zde kdysi dávno napsal tak jsem byl pomalu za černého koně. Mezi námi,oba myslím dobře víme proč tyto zbytečnosti vznikly.
David Matoulek aura:40
8. 3. 2012 15:11 Nový

Re: CT bude jednicka

celé vlákno
Zas klídek. Kvůli tomu, že vy si myslíte, že je Talent blbej se nemusí potápět celá Prima. Náhodou měl úžasný čílsa, kdyby ne, proč by chystali třetí ročník?
jaroslav sabo aura:64
8. 3. 2012 2:03 Nový

nakupy serialu a filmu

celé vlákno
jeste by me zajimalo, jestli se CT bude venovat taky zahranicni produkci.v te by mela byt silnejsi.a krimi CSI nebo serialy Desperate Housewives nebo Lost jsem si na CT uz davno dokazal predstavit.navic v lepsim case.ted jde o serie Terra Nova nebo o letecke spolecnosti PANAM. To jsou nove trhaky v USA.budou na CT?je treba rychlost, aby vsichni nemeli ty serie driv z netu.CT drive serialy z USA umela davat: Friend(s, The Sipmpsons, Sex and city, Ally McBeal, Wonderfull years...Koneckoncu i Dallas( tu kultovni mydlovou operu)davala prvni. ale vzdy si nechala vse vzit.podle hesla: vy to vyzkousejte, kdyz tak vam to pak vezmeme.skoda.ted nejde o Dallas, ale celkove o neudrzeni dobrych serii(viz. The Simpsons).V cem souhlasim z Novakem je, ze v Cesku ma verejnopravni tv strach uvest nejakou show, az na Stardance.pritom treba The Voice by jednicce fakt slusel.neni to stupidita jako Superstar.jen Nova z toho stupiditu udelala.
Vítězslav Boch aura:49
Víťa B. Login: Vitab
8. 3. 2012 15:07 Nový

Re: nakupy serialu a filmu

celé vlákno
Pan Am mám rád, pomáhal jsem s titulkama, ale ta věta "to jsou nové trháky v USA", tak ta mě pobavila. Pan Am je prakticky zrušený po 14ti dílech (zachránit ho může jen zázrak, ač v něj doufám, tak moc nevěřím, druhé sezóny se nedočkáme, leda by to přesunuli na kabelovku, nebo ostatní seriály propadly ještě víc. Pravda, debut GCB dává naději, že tohle se vyplní). Terra Nova byla zrušena oficiálně tušímže minulý týden :-D

Pokud bych nějaký nový seriál měl označit za trhák, tak vyberu Once Upon a Time (ABC), 2 Broke Girls (CBS) a Person of Intrest (CBS). Slušné seriály jsou také Suburgatory, Last man Standing, Revenge (všechny ABC), New Girl (Fox), Unforgettable a Rob (CBS)

Americké seriály na ČT běží i teď - Californication, Cougar Town, Brothers & Sisters
Martin aura:94
8. 3. 2012 15:32 Nový

Re: nakupy serialu a filmu

celé vlákno
lehce OT:

Terra Nova uz je oficielne zrusena ? No vyborne stejne to nestalo za nic. Dalo se to cekat, byl jsem ale zvedavej na to jestli nevymekne produkce nebot ty nakadny australsky realie asi nebyly babku.

Brzy nas ovsem nemine par zajimavych veci, HBO bude pokracovat s Game of Thrones, Fox snad rozjede 22.3. Touch - novinku s Keiferem Sutherlandem (pilot odvysilan v lednu t.r.) mimochodem docela slibnej projekt.

Urcite taky stoji za to shlidnout jiz uvedenou prvni sezonu Homeland z produkce Showtime (v podstate velkky kabelovy konkurent tvorbe HBO a nemene kvalitni). O BBT snad ani nema cenu psat a kdo ma rad zakulisi vzniku televiznich shows tak 30Rock ma naprosto brilatni casting s hodne kvalitnimi scenari.
Vítězslav Boch aura:49
Víťa B. Login: Vitab
8. 3. 2012 15:52 Nový

Re: nakupy serialu a filmu

celé vlákno
Fox oficiálně oznámil, že další sérii neobjedná, tak se ji Warner Brothers snaží prodat kabelovkám. Velmi podobná situace jako u Pan Am, s tím, že tam to ABC ještě neřekla oficiálně. A důvody, proč to studia hned neodpískala, budou asi podobné - on ten up-to-scale-model Boeingu 707 nebude o moc levnější, než ti dinosauři :)
Dario Kolar aura:10
8. 3. 2012 17:44 Nový

Re: nakupy serialu a filmu

celé vlákno
... Americké seriály na ČT běží i teď - Californication, Cougar Town, Brothers & Sisters ...
Tyto americké seriály(samozřejmě i spoustu dalších:) mám rád, ale jak to ČT vysílá, to je děs. Je zázrak když to běží před půlnocí. Nemám potřebu čekat do půl jedný, to si to radši stahuju druhej den z uložtoNavíc ČT zvládá dabing obecně velmi kvalitně takže kdyby to dala cca mezi devátou a jedenáctou a uráčila se na to alespoň upozornit upoutávkou tak to komerčním televizím ukrojí dost velkou část koláče.
blueflash . aura:85
8. 3. 2012 2:03 Nový

Underground

celé vlákno
Možná je to pod moji rolišovací schopnost, ale nebylo po revoluci na toto téma dokumentů i cyklů natočeno velmi mnoho?

A tedy cyklus to zřejmě bude velmi menšinový...
Lubomír Kozák aura:44
8. 3. 2012 6:07 Nový

Re: Underground

celé vlákno
Taky si myslím,že pohled do minulosti už není to pravé ořechové. Copak jsme se nepoučili,jak jsou dějiny gumové. Každá doba má svůj /samozřejmě/ spravedlivý pohled. Ano,zase Mašíni ano,zase chudáci zakázaní umělci. Já myslím,že už dějepisu stačilo.
Emerson aura:47
8. 3. 2012 6:48 Nový

Re: Underground

celé vlákno
No já si spíše myslím, že toho bylo málo... Tedy natočeno toho snad bylo dost, ale bylo to vysílané převážně na dvojce v nevhodných pozdních časech, místo toho aby to bylo vysíláno na jedničce v nejhlavnějších časech, takže spousta toho viděno příliš diváky nebylo. A v každém případě, když by to bylo v pořádku tedy bylo toho dost, tak by zde nemohla probíhat neobolševizace takovým způsobem jako zde probíhá. Nejde mi ani tak o majetek a majetkové poměry a záležitosti jako spíše o kulturu, kdy z 90% zdělovacích prostřednů zde vyřvávají nejhorší komunistické kreatuty, zatím co solidní, ať již čeští nebo zahraničbní umělci nejsou pomalu k slyšení atd. Takže nejde tady o Mašíny, tady existuje rocková scéna, existuje tady folková scéna, existuje tady jazzová scéna a místo toho nám tv a rádia cpou nějaké prinmitivy, kteří nikdy nic nesložili, jen ukradli zahraniční hit a ten ještě zkurvili dle přání a představ cenzorů z KSČ a to se tady představuje a předvádí jako česká kultura a to jen proto, že je bolševici hráli a ,,každý" je tedy dle náhledu soudobých rudochů zná a proto se smějí hrát jen oni a nic pořádného a kvalitního, ovšem neznámého, nikoli... Až tedy samozřejmě na několik slušných vyjímek jako Radio Beat, Radio 1 atd. atd. Ovšem je už 20 let po revoluci a když už to nechali 20 let takhle vyřvávat, místo aby opice typu Vondráčkové a spol měly prostě šlus, tak chtít to řešit po 20 letech, to už je opravdu trochu mimo.

Druhou věcí je motivace s.Dvořáka k tomuto kroku. Osobně se domnívám, že vědom si toho, že provádí devastaci a bulvarizaci ČT, tak nutně potřebuje nějaký protipól, tedy zavděčit se i druhé straně a vyžehlit si to u ,,kulturáků" atd. Takže přišel s tímhle. To je tak dle mého názoru celé. Nyní když bude napaden, jak ČT zesračkovatěla a co to je za humus, vždycky může alibisticky říci, ale odvysílali jsme přece underground a tím jaksi dotyčné kritice vyrazit vítr z plachet. Takže takhle nějak by jsem to odhadoval.
Lubomír Kozák aura:44
8. 3. 2012 9:32 Nový

Re: Underground

celé vlákno
Jako téma na slohovou práci,nebo nudnou přednášku,ten článek splnil úlohu. Ale nic víc. Nikomu už nemůžete nařizovat co má hrát,kdo má nebo nemá zpívat. Vše je podřízeno komerci,takže pokud je to sebevětší paskvil,ale vydělává kačáky,tak se toho média nepustí. S čím naprosto nemůžu souhlasit,je zase nějaká politická masáž. Víte za bolševika se vysílaly sjezdy KSČ a vy zase chcete toto nahradit nějakou jinou politikou ? NE! Jistě mi vadí v rádiích omílání bolševických sraček od Vondráčkové,Zagorové,Davida,ale bohužel je to tak. Výhodou ale je,že na rozdíl od minulosti je dostupných pro každého několik tisícovek rozhlasových stanic s poslouchatelným obsahem.
Emerson aura:47
8. 3. 2012 10:13 Nový

Re: Underground

celé vlákno
Tak samozřejmě, že je to všude nahrazeno jinou politikou... Nebo si snad myslíte, že v USA hraje každý jen proto, že vydělá kačky ? Houby s octem... To samé v NSR...Oni si tam totiž na rozdíl od nás tu demokracuji hodně hlídají aby jim tam kde jaký šmejd někde nevyřvával... Tady mi to připadá, jako když by v Německu po 2 prohrané světové vesele všichni v TV koukali na veselé pochody hitlerovy mládeže, tedy má být po revoluci a členové SMS jsou v TV a všude pečení, vaření ! Srovnejte si s Německem. Tam vyrazili hlasatelku RTL na hodinu, když plácla něco nevhodného o fašistech. Tady dennní a běžná situace... Takže tento pravdo-lásko bug je největší omyl porevoluční doby... I když jistě, buh ví, co a jak to bylo vlastně tehdy sjednáno a kým řízeno atd. Ovšem kulturní devastace běží dál vesele i když třeba pod hlavičkou komerce...ovšem pak se nelze divit, že se mluví o tom, že to stejně vše řídila KGB...

Protože vemte si to. Všechno kvalitní zruším a zakážu. Vyberu pár tupých sráčů,kteří mi lezou do zadku a v podstatě nic neumí. Ty 20 let preferuji. Pak to vesele zruším a mám jako komerční trh a lidi, co nic jiného neznají chtějí ty rudé neschopné sráče a já jsem z obliga, vždyť je to přece tržně...

Ale houby. Prostě v Německu se po válce fašisti vykopli, šoupla se tam americká hitparáda a bylo po ptákách. A to samé se mělo udělat tady.

Takže jistě, to, že nikdo necenzuruje internet a nesundavá paraboly a lze si chytat tisícovky stanic z celého to je fakt.... Ale jsou zde takové podmínky, že těch domácích najdete použitelných tak 10...

Takže potom se to zase až tak moc neliší, tehdy měli taky všichni přilepené ucho na KV a RFE...No a doba pokročila, take dnes mají net a sat...

Ale to nic nemění na tom, že na domácí půdě to zůstalo více méně stejné, tedy jsou tam stejní, co tam byli, protože nikdo neudělal nic proto aby se tam vysílalo něco jiného...

Jen udělal to, že ty které před tím 20 let zdůvodňoval politicky, tak ty samé dnes zdůvodňuje ekonomicky... dobrý job...
M. Švejda aura:53
8. 3. 2012 11:32 Nový

Re: Underground

celé vlákno
Zkuste být trochu nad věcí. Realita není tak černobílá, jak ji vidíte vy. Každý si může vybrat a na jednoduchou TV zábavu se občas rád podívá i intelektuál. Alternativy existují.
Jan Yossarian
Jan Yossarian Login: JanYossarian
8. 3. 2012 9:36 Nový

Re: Underground

celé vlákno
Dobrý den,

při vší úctě, "devastace", "bulvarizace" a "ČT zesračkovatěla"???

Vážený pane, jestli nerozumíte práci televizních profesionálů, tak se raději pozdržte komentáře a něco si přečtěte.
To, že někdo léta vede komerční televizi, která míří na cílovou skupinu velké masy spíše oranžově orientovaných lidí, který se chtějí nechat pasivně zlehka a bulvárně poinformovat a pak se nechají bavit "velkými americkými blockbustery a talent a reality-show"; to ještě neznamená, že sám do této skupiny patří a všechno v jeho profesním životě teď ponese tento punc. Naopak, je to jasným projevem toho, že dokáže pochopit, kdo je jeho divák a jak je pro něj potřeba programovat. A od doby co je na ČT, to jen potvrzuje.

Hezký den.
Emerson aura:47
8. 3. 2012 9:54 Nový

Re: Underground

celé vlákno
Vážený pane. Sice se zcela ztotožňuji s Váším popisem jisté televizní stanice, který je poměrně přesný, ale neztotožňuji se s Váším názorem, že je s.Dvořák schopen něco pochopit... Respektive asi nejpřesnější vyjádření, které v diskuzích padlo znělo tak, že je to ekonom a bude se chovat ekonomicky, tj. komerčně... Čili veřejnoprávnost půjde stranou a bude z toho Nova č.2, případně spíše Nova č.1 tedy je pravděpodobné, že ji to v odpudovosti překoná. Toť vše. A že tomu tak bude už dokazují úpravy ve zpravodajství a tamní výměny atd. Samozřejmě je to běh na dlouhou trať, takže naprosto nekoukatelná sračka z toho nebude ani zítra ani pozítří. A jde to ptostě tím směrem, protože je to tím danným směrem řízeno a vedeno. Vše.
Lubomír Kozák aura:44
8. 3. 2012 11:51 Nový

Re: Underground

celé vlákno
Nerad zasahuji do vaší debaty,ale nedá mi to. Nemůže už existovat čistá veřejnoprávnost,nějaký výdělek musí ČT mít i jinak. Podívejte se na ty Kavky, stavba jak z Čaučeskova Rumunska,myslíte si,že provoz takového molochu se 3k zaměstnanců postačí pokrýt koncesionářské poplatky ?? Ne,proto se vůbec Dvořákovi nedivím a měl by přitvrdit. Snad chceme atraktivní sport,atraktivní zábavu ? Ano,ale to stojí hodně peněz ...
Emerson aura:47
8. 3. 2012 12:20 Nový

Re: Underground

celé vlákno
To sice je správná úvaha, co píšete, ale nemyslím si, že nějaká převrátná komercionalizace je správné řešení, to už to mohou rovnou privatizovat. Správné řešení podle mého názoru bylo nevnutit si diktát Novy a spol a mít dále na prvním programu reklamu atd.
Lubomír Kozák aura:44
8. 3. 2012 12:29 Nový

Re: Underground

celé vlákno
Neměl jsem na mysli převratnou komercializaci,ale v zásadě ta cesta je nutná. Právě o reklamě na ČT1 jsem hodně nesouhlasil,ale velká většina zde diskutujících mě umlátila čepicema,že reklama tam nepatří a tak. V našich českých podmínkách to klidně může tu televizi odsunout a zvýhodnit Novu a Primu,ale úroveň jejich je tak bídná,že to ani hlavní ideolog Primy D.Novák nezachrání a ČT to poškodí. Proto Dvořákovi fandím a komerce patří k životu.
Emerson aura:47
8. 3. 2012 12:43 Nový

Re: Underground

celé vlákno
No, pokud si vzpomenete, já tehdy zde psal, že když jí chtějí sebrat ČT, tak ať vyjde omezení i pro Novu a srazí jim jí v procentech na třetinu... Zajímavé je, že to se mohli všichni podělat... Takže na komerční, tam jo, tam jim to nevadí, ale na ČT, tam být nesmí. Tak tady to mají a ať se jdou vycpat. Podle mne veřejnoprávnost veřejnoprávní televize právě skončila a když nebudou prachy z reklamy tak holt bude komerční podbízívý bulvární program.
Jan Yossarian
Jan Yossarian Login: JanYossarian
8. 3. 2012 12:55 Nový

Re: Underground

celé vlákno
Souhlasím s Vámi co se týče způsobu jakým si ČT vydělává - je potřeba nacházet jiné zdroje jejího financování mimo TV poplatků.

Vrátil bych se však krátce k roli Dvořáka jako ředitele ČT. Nechci být jeho slepým zastáncem, ale myslím si, že jestli někdo po stránce vrcholního TV managementu rozumí tomu zásadnímu rozdílu mezi komerční a veřejnoprávní institucí (DigiZone tomu věnoval moc dobrý článek), je to určitě Dvořák.

Ono je totiž zásadní rozdíl vést komerční TV, kde jediným měřítkem úspěchu je poměr co nejvyšších výnosů z reklamy díky vysoké sledovanosti proti co nejnižším nákladům na provoz a vést veřejnoprávní TV, která je zřízena zákonem, který ji stanoví spoustu povinností, které sebou nesou nemalé náklady. A to už vůbec nemluvím o specifikách typu dědictví betonové krypty s názvem Kavčí hory, odborová organizace, zákaz reklamy, vysílání pro menšiny, neustálý dohled Rady, nemalé politické tlaky, zákon o veřejných zakázkách, provoz vlastních filmových laboratoří (nepletu-li se, takové laboratoře jsou jenom 2 v republice) a tak dále a tak dále.

Myslím, že málokdo z nás si umí představit, že by se pohyboval na volném trhu podnikání s tolika koulema u nohou, kolik jich díky svému "polostátnímu kočkopsoidnímu statusu" ČT má.
Petr Š. aura:81
CCblue Login: CCblue
9. 3. 2012 0:06 Nový

Re: Underground

celé vlákno
O jakém výdělku je tu řeč? Z reklamy už ČT nemá nic několik let a samozřejmě se všechno platí z konc.poplatků. Ty další obchodní činnosti (DVD a pod.) jsou jen malý doplněk.
jaroslav sabo aura:64
8. 3. 2012 2:13 Nový

chyba

Mel jsem na mysli, ze souhlasim s Novakem,ne z Novakem. Sorry.debilni cbyba.
jaroslav sabo aura:64
8. 3. 2012 2:30 Nový

navic Udalosti

ty zmeny v hlavni relaci vitam.jen si nejsem jisty virtualnim studiem.spis bych rad videl nove studio, kde by byly opravdove obrazovky a opravdove prostredi. Ale rikaji, ze to bude virtual napul, takze to treba bude fakt skvele vypadat.tesim se.myslim, ze tady jde CT o hodne.jsem ale zvedavy, jestli zustanou u jednoho moderatora.treba RTL ma poledni zpravy 2 hodiny v kuse a zvlada to jedna moderatorka, navic se strida s jednou dalsi.tak proc by to nemelo fungovat ve ctyrech na CT?!
David Novák aura:21
8. 3. 2012 10:31 Nový

RE: Jaká bude Česká televize Petra Dvořáka? Kavčí hory to včera naznačily

celé vlákno
Čekal jsem od Dvořáka větší pecky. Ale nevadí, aspoň má volné pole působnosti Prima, které nebude v souboji s Novou stát ČT v cestě.
Petr Kříž aura:48
8. 3. 2012 14:00 Nový

RE: Jaká bude Česká televize Petra Dvořáka? Kavčí hory to včera naznačily

celé vlákno
ČT svými novými pořady bude přínoosem, hlavně o současném životě a ne o pohádkovém pozlátku v různých seriálech nebo show.
Rex aura:28
8. 3. 2012 19:16 Nový

RE: Jaká bude Česká televize Petra Dvořáka? Kavčí hory to včera naznačily

celé vlákno
Nemluv za všechny lidi. Jsou tu i tací, kteří v televizi vyhledávají právě dokumenty. Kdo jiný může z bezplatných českých televizí nabídnout kvalitní dokumenty než právě Česká televize? Od komerčních televizí to nemůžeme čekat.
David Novák aura:21
8. 3. 2012 19:39 Nový

RE: Jaká bude Česká televize Petra Dvořáka? Kavčí hory to včera naznačily

celé vlákno
Na Family máš dokumenty každou neděli ráno, na Coolu ve středu večer dokumenty o 2. světové válce a na Love zase třeba velmi úspěšné Báječné dorty nebo jak se to jmenuje.
Jan Novák aura:75
8. 3. 2012 20:08 Nový

RE: Jaká bude Česká televize Petra Dvořáka? Kavčí hory to včera naznačily

celé vlákno
Zrovna ty dokumenty v neděli ráno snad Prima točí kolem dokola už 10 let. A jedná se pouze o 2. světovou, nic jiného nemají. Nabídka od Primy je s ČT zcela nesrovnatelná. Což Primě nevyčítám, ale těžko to lze uvádět jako příklad vhodné náhrady za dokumenty na ČT.
Petr Š. aura:81
CCblue Login: CCblue
9. 3. 2012 0:11 Nový

RE: Jaká bude Česká televize Petra Dvořáka? Kavčí hory to včera naznačily

celé vlákno
Ty jsi dobrej! :-)
Podle tebe jsou tu jen dvě skupiny lidí, jednu baví válka a druhou pečení dortů! Asi na oslavu vítězství :-)
Mimochodem, na Barrandově jsem zahlídnul pár dokumentů o extrémně tlustých (ti asi snědli ty Báječné dorty) a bylo to docela zajímavý.
Petr Marecek aura:44
Petr Marecek Login: PMarecek
8. 3. 2012 21:49 Nový

živě na 1 dvořákova trapárna

celé vlákno
Tak pro mě to zabili pořadem Živě na 1.to je totálně nudný úlet. Proti tomu i Sama doma, u které bych usnul, je zábavným pořadem. Sice asi hodně ušetří, ale to je moc. Měli tam dát seriály, třeba české jako je tam dávali.
Petr Š. aura:81
CCblue Login: CCblue
9. 3. 2012 0:13 Nový

Re: živě na 1 dvořákova trapárna

celé vlákno
No vzhledem k tomu, že to je původně ranní pořad začínající v 6 ráno, tak je možné, že se moderátoři ještě neaklimatizovali na odpolední čas a jsou ospalí :-)

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+