Více

Jak zamíchal první „reprízovací“ letní týden sledovaností televizí?

UVNITŘ TOP 10 POŘADŮ TÝDNE – Nova a Česká televize se musely poprvé obejít bez svých seriálových stálic Ordinace v růžové zahradě 2, Doktorů z Počátků, Vyprávěj a Panoptika.

Mezitýdenní vývoj (vs. 25. týden 2015)

Cílová skupina 15+

Nástup letní „reprízovací“ sezóny minulý týden nejvíce pomohl prvnímu programu České televize. V průměrném celodenním podílu na dospělém publiku starším 15 let si ČT1 oproti předminulému týdnu polepšila o 0,89 procentního bodu na hodnotu 15,07 procenta. Naopak televize Nova si kvůli začínající letní přestávce Ordinace v růžové zahradě 2 pohoršila o 0,90 procentního bodu na podíl 22,87 procenta. I ten jí ale bohatě stačil na udržení pozice nejsledovanější české televize. Prima, která najíždí na letní schéma až tento týden, si minulý týden polepšila o 0,72 procentního bodu na hodnotu 13,89 procenta. Dařilo se i Nově Cinema, která si připsala 0,30 procentního bodu na hodnotu 5,10 procenta. Vůbec největší pokles zaznamenala ČT Sport (- 1,15 procentního bodu na 2,11 procenta).

PŘEDMINULÝ TÝDEN: Fotbalové Euro 21 přineslo minulý týden největší růst ČT Sport, propadala se Prima

MIF17

Z pohledu celých televizních skupin a jejich souhrnných celodenních podílů na dospělém publiku starším 15 let se minulý týden nejlépe dařilo skupině Prima. Ze všech čtyř větších skupin si polepšila nejvíce – v součtu všech čtyř svých programů o 0,78 procentního bodu na hodnotu 21,53 procenta. Mírný nárůst zaznamenala i Česká televize, která si oproti předminulému týdnu polepšila o pět setin procentního bodu na podíl 28,09 procenta. Naopak skupina Nova se propadala vůbec nejvíc z „velké čtyřky“: pohoršila si o 0,55 procentního bodu na hodnotu 32,26 procenta. Klesala také skupina Barrandov, která přišla o 0,11 procentního bodu a minulý týden vykázala souhrnný celodenní podíl 5,63 procenta.

Mezitýdenní vývoj, TOP 10 pořadů týdne a srovnávací tabulky a grafy najdete v placené sekci DigiZone.cz.

Tento článek patří do prémiového obsahu

Chcete-li mít přístup k exkluzivním informacím, zvolte prosím jednu z níže uvedených možností.

Jednorázová platba

50 Kč s DPH

Ztratili jste přístupový kód? Vyplňte stejnou emailovou adresu jako při původní objednávce a my vám kód znovu zašleme.

Předplatné

Předplatné pro soukromé osoby
785 Kč bez DPH za rok

Firemní předplatné
od 3 900 Kč bez DPH za rok

Proč číst premiový obsah?

Objednávka předplatného

Již máte předplatné?

Přihlaste se

Zaplatit můžete online pomocí některého z bohaté nabídky platebních kanálů od mobilních plateb až po platební karty. GoPay

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+