Více

Jak vybírat nový televizor (5.): přehrávání multimédií

Multimediální funkce jsou pro někoho klíčové, pro jiného věc, kterou pomalu nepotřebuje. I to rozebereme v předposledním dílu našeho seriálu.

Na tuto část televizoru jsou názory poněkud rozporuplné. Pro někoho jde o naprosto stěžejní záležitost, bez které se neobejde, pro jiného je to funkce, kterou nepotřebuje, nebo ji potřebuje v podstatě jen na promítání fotografií jednou za uherský rok.

Někdo přehrávání multimédií řeší televizorem, někdo počítačem, jiný tabletem a další zase multimediálním přehrávačem, i když těch už se moc nevyrábí a pomalu mizí ve víru dějin. Dlužno ale říci, že měly, a podle mého stále ještě mají, své opodstatnění. Televizor má totiž práci s multimédii jen jako doplněk a počítejte s omezenou formátovou kompatibilitou a u videa i s výrazně nižší možností práce s externími titulky, zvukovými stopami apod. Nepočítejte tudíž, ať už máte jakýkoli televizor, že vám v tomto ohledu plně nahradí kvalitní multimediální přehrávač nebo dokonce počítač se všemi jeho možnostmi.

V dalším se soustředíme především na přehrávání multimédií přes rozhraní USB, níže ale vidíte i galerii s ukázkami souborového manageru při přehrávání přes lokální síť s podporou DLNA (UPnP).

Multimédia pochopitelně také můžete přehrát z internetu, resp. nejspíše z nějaké webové stránky či přímo z televizního archivu, tedy vzdáleného serveru, a také je můžete rovnou streamovat například přes funkci sdílení obrazovky z tabletu nebo z telefonu. Jde to ale také například z nějakého audio-video přehrávače napojeného na televizor přes HDMI.

A ještě poznámka: o podporovaných formátech souborů, a tudíž kompatibilitě, řeč nebude. Je to ryze individuální, i když základní sada typu JPG, MP3, XviD je k dispozici vždy.

Jak na multimédia

Celý článek i seriál čtěte v prémiové sekci DigiZone.cz.

Tento článek patří do prémiového obsahu

Chcete-li mít přístup k exkluzivním informacím, zvolte prosím jednu z níže uvedených možností.

Jednorázová platba

30 Kč s DPH

Ztratili jste přístupový kód? Vyplňte stejnou emailovou adresu jako při původní objednávce a my vám kód znovu zašleme.

Předplatné

Předplatné pro soukromé osoby
785 Kč bez DPH za rok

Firemní předplatné
od 3 900 Kč bez DPH za rok

Proč číst premiový obsah?

Objednávka předplatného

Již máte předplatné?

Přihlaste se

Zaplatit můžete online pomocí některého z bohaté nabídky platebních kanálů od mobilních plateb až po platební karty. GoPay

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+