Více

Jak je to s tím dabingem? Uhodila Prima hřebíček na hlavičku?

Prima včera vydala svůj vlastní Kodex výroby dabingu. Obsahuje celkem logické body, některé z nich by ovšem mohly mezi zavedenými dabingovými herci sdruženými v agentuře Manpower vzbudit obavy.

Jedním z nich je bod 2, který hovoří o nutnosti zavádění nových hlasů pro zvýšení pestrosti. Dále bod 3, týkající se podporování talentů a hledání dabingových studií ve všech regionech České republiky. Ani bod 4 není k stávajícím dabérům nejmilejší, když požaduje, aby se ke všem pracovníkům v dabingu přistupovalo stejně. Tedy i k režisérům, překladatelům, úpravcům, zvukařům... Nejenom k hercům. Dále Prima, celkem logicky, chce rozhodovat o dabingových studiích, s nimiž spolupracuje. Nejsem si jistý tím, zda vedoucí dramaturg Primy je či bude schopen detailně schvalovat obsazení všech profesí, včetně herců - viz. bod 6. Bod 7 podtrhuje možnost přeobsazování oproti původnímu obsazení, když to bude ve prospěch věci. Vměšování se do rozpočtů kýmkoliv mimo jeho tvůrce - bod 8 - je neetické. Odměny - bod 9 - jsou vlastně věcí studia - tvůrce je přijme a dohodne se, nebo ne. Jestliže - bod 10 - bude někdo požadovat změnu financí u dlouhodobého projektu, chová se neeticky a je třeba s ním rozvázat spolupráci. Stejně tak - bod 11 - při vyvíjení nátlaku.

stul

Kodex dabingu FTV Prima by potucek793

Nejde o první stávku herců za vyšší honoráře

Celý článek čtěte v prémiové sekci DigiZone.cz.

Tento článek patří do prémiového obsahu

Chcete-li mít přístup k exkluzivním informacím, zvolte prosím jednu z níže uvedených možností.

Jednorázová platba

30 Kč s DPH

Ztratili jste přístupový kód? Vyplňte stejnou emailovou adresu jako při původní objednávce a my vám kód znovu zašleme.

Předplatné

Předplatné pro soukromé osoby
785 Kč bez DPH za rok

Firemní předplatné
od 3 900 Kč bez DPH za rok

Proč číst premiový obsah?

Objednávka předplatného

Již máte předplatné?

Přihlaste se

Zaplatit můžete online pomocí některého z bohaté nabídky platebních kanálů od mobilních plateb až po platební karty. GoPay

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+