Více

Jak by měly vypadat Události? Česká televize to zjišťuje na Facebooku

Česká televize se dlouhodobě potýká s nepříliš kladnou odezvou na svou hlavní zpravodajskou relaci Události. V počtu jejích diváků je hluboko za Novou s jejími Televizními novinami a poměrně propastný podíl je také mezi ČT 1 a Zprávami TV Prima. Například ve čtvrtek 21. července sledovalo Události 538 tisíc diváků, českou komerční dvojku přes milion diváků a Novu přibližně 2 miliony lidí.

GLOSA: Upoutávka na Události… v Událostech. Jaký to má smysl?

Veřejnoprávní médium z Kavčích hor by tuto skutečnost rádo změnilo. Nyní se ptá přátel zpravodajského kanálu ČT 24 na Facebooku, co by podle nich nemělo Událostem chybět. Co by podle Vás měla v dnešní době splňovat hlavní zpravodajská relace? Čekáte na večerní zprávy nebo všechno víte už během dne? Měla by mít ČT 1 Události hlavně jako stručný a rychlý přehled nebo dodávat i analytičtější pohled? Měla by být jiná verze pro ČT 1 a ČT 24? V kolik hodin by měly ideálně začínat a jak dlouho trvat? Co vy na to?, sonduje ČT na komunitním portálu.

MIF17

ČTĚTE TAKÉ: Česká televize si registruje Kolo plné hvězd a Večerní zprávy ČT 24

A jaké jsou prozatím ohlasy od diváků, kterých bylo v době psaní této aktuality 126? Někteří se přiznávají k tomu, že zprávy v televizi vůbec nesledují – vše podstatné se prý dozvídají z internetu. Jiní navrhují, aby zprávy na ČT 1 byly stručnější a rychlejší, na ČT 24 pak podrobnější. V Událostech by pak například podle Stephena Yanga nemusely chybět ani grafy, případně videa. Našli se pochopitelně i kritici, kteří uvedli, že zpravodajství je nástrojem mocných, jímž je možné ovlivňovat ostatní. Kritika padala i na konkrétní jména moderátorů (Iveta Toušlová) či redaktorů (mimo jiné Olga Málková).

3 názory Vstoupit do diskuse
poslední názor přidán 25. 7. 2011 16:22

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+