Více

Interaktivní služby v televizoru nabídne ČT nejdříve v příštím roce

Takzvané hybridní širokopásmové vysílání prostřednictvím televizoru označované jako HbbTV (Hybrid Broadcast Broadband TV) nezavede Česká televize dříve než v druhé polovině příštího roku. Serveru DigiZone.cz to řekl technický ředitel veřejnoprávního média z Kavčích hor Rudolf Pop. Jedná se o velice novou technologii, která byla standardizována nedávno, v červenci letošního roku.

K TÉMATU: Veřejnoprávní televize ARD prezentuje v Berlíně nové služby. Uvidí je i Češi

Co HbbTV uživateli přinese? Televizor, který bude mít podporu tohoto standardu, bude mít přístup ke službám, mezi kterými nechybí přístup do on-line archivu stanice, možnost zúčastnit se hlasování v pořadech apod. Česká televize jistě využije také možnost zobrazení nové generace teletextu, která se nedá s tou současnou vůbec srovnat. Vzhled je totiž velmi moderní a připomíná spíše prostředí internetového prohlížeče. HbbTV má podporu Evropské vysílací unie (EBU).

ČTĚTE TAKÉ: Samsung v září představí widget pro internetové vysílání ČT v televizi

MIF17

Považuju tuto alternativu za perspektivní. Je to jakýsi operační systém s prohlížečem. Naše konkurence z druhého kopce používá Viera Cast, který však není možné naladit na jiných televizorech. Tato platforma je společná. U těch, kteří ji začnou uplatňovat, musí fungovat. Důležité je, aby to bylo uživatelsky přívětivé, uvedl technický ředitel Rudolf Pop. ČT zatím za sebou testy tohoto systému nemá, spíše by svou seznamovací fázi nazvala studiemi.

Další informace může nalézt zájemce na webových stránkách http://www.hbbtv­.org/.

2 názory Vstoupit do diskuse
poslední názor přidán 4. 10. 2010 20:12

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+