Více

Rakouský Innsbruck dnes vypíná analogovou televizi

rakouském Innsbrucku dnes skončí éra analogového televizního vysílání. Po Bregenzu, městečku na břehu Bodamského jezera, které se s analogovou televizí rozloučilo 5. března, jde už o druhé rakouské město, jež plně přechází na zemské digitální vysílání. Innsbruck vypne analogový signál veřejnoprávních programů ORF 1, ORF 2 a komerční televize ATV. Všechny tři stanice lze od loňského října naladit v prvním digitálním multiplexu.

Vypnutí analogových kmitočtů uvolní prostor pro vznik druhé celoplošné digitální sítě, s jejímž startem Rakousko počítá na letošní říjen. Rakouská vysílací rada už vypsala licenční řízení na čtyři programové pozice v tomto multiplexu, do něhož se přihlásilo 32 zájemců. Polovinu tvoří rozhlasové programy, na které se však pravděpodobně v síti nenajde místo.

stul

Po Bregenzu a Innsbrucku přijdou o analogovou televizi i Salzburg a Linec. Obě města vypnou analogové vysílače 4. června. Poté přijdou na řadu Klagenfurt, Štýrský Hradec, St. Pölten, Vídeň a Eisenstadt (viz harmonogram). U těchto lokalit ale ještě nebylo stanoveno přesné datum ukončení zemského analogového televizního vysílání.

Čtěte také: Předežene nás Rakousko v digitalizaci?

5 názorů Vstoupit do diskuse
poslední názor přidán 7. 5. 2007 23:51

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+