Více

Berlínský veletrh IFA 2015 očima digitálního rádia: novinky od Pure, TechniSatu a dalších

DAB rádiu nastávají – zdá se – lepší časy. Několik výrobců ohlásilo velmi výrazné rozšíření nabídky a z Prahy ho začal šířit jeden silný vysílač.

Ten památný den, který se jistě zapíše nejen do dějin česko-slovenského, resp. českého rozhlasového vysílání, nastal 6. srpna 2015 a DigiZone.cz o něm podrobně referovala.

Zatímco před spuštěním vysílání ze žižkovské věže nebyl příjem optimální ani v rámci Prahy, což je ovšem poněkud eufemistické sdělení, po něm se příjem (alespoň tam, kde jsem ho zkoušel) skokově vylepšil. To s sebou přineslo také zvýšený zájem o digitální rozhlasové vysílání systému DAB (Digital Audio Broadcasting), resp. současný DAB+.

Tak, jak se tento standard šíří kontinentem, šíří se i zájem o přijímače nejen na doma či na cesty, ale i do vozidel a „věží“. Pojďme se proto podívat, co zajímavého nám v tomto směru berlínská IFA, která probíhala od 4. do 9. září 2015, nabídla a zaměřme se na stolní a přenosné přijímače, o které je u nás s přehledem největší zájem.

S oznámením si v tomto ohledu pospíšil Pure, který ohlásil hned osm nových či inovovaných produktů, TechniSat do toho sáhl ještě více a představil jich rovnou dvanáct.

Hama: chytré funkce nejen pro DAB

Pokračování článku čtěte v prémiové sekci DigiZone.cz

Tento článek patří do prémiového obsahu

Chcete-li mít přístup k exkluzivním informacím, zvolte prosím jednu z níže uvedených možností.

Jednorázová platba

30 Kč s DPH

Ztratili jste přístupový kód? Vyplňte stejnou emailovou adresu jako při původní objednávce a my vám kód znovu zašleme.

Předplatné

Předplatné pro soukromé osoby
785 Kč bez DPH za rok

Firemní předplatné
od 3 900 Kč bez DPH za rok

Proč číst premiový obsah?

Objednávka předplatného

Již máte předplatné?

Přihlaste se

Zaplatit můžete online pomocí některého z bohaté nabídky platebních kanálů od mobilních plateb až po platební karty. GoPay

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+