Více

Hudební program Muzika CS prozatím nevysílá

Hudební program Muzika CS, který byl minulý týden představen českým novinářům, prozatím stále nevysílá. Na některých internetových fórech se objevují zmatené příspěvky diskutujících, kteří vůbec netuší, jaká je okolo této stanice situace. Program zahájil testovací vysílání minulé pondělí na satelitu, ovšem jeho šíření muselo být přerušeno vzhledem k technické kvalitě některých videoklipů.

MIF17

Společnost Film Europe, která je jejich provozovatelem, zjistila, že zatímco kvalita některých klipů byla dobrá, jiné pro změnu nebylo možné vůbec odvysílat. Na satelitu pak byl obraz nevyvážený, u některých videí se dokonce objevily technické problémy. Museli jsme tedy vysílání přerušit a poslat klipy k překopírování zpět do laboratoře, uvedla pro DigiZone.cz minulý týden výkonná ředitelka společnosti Ivana Sulíková.

Program začne opět vysílat, až se videoklipy dostanou do patřičné kvality a bude je možné distribuovat. Na satelitu není prozatím pro tento program místo. Šíření na pozici 23,5 st. východně by se uvolnilo v případě ukončení šíření programu Živa, který funguje na speciálním obchodním modelu, který není znám – stanice fungovala nejprve jako placený a později volně šířený kanál. Další možností je navýšení kapacity, ke kterému však může dojít až při podzimním rozšíření nabídky. Své místo už má Muzika CS jisté u Telefóniky O2 v produktu O2TV a také v síti RIO Media.

8 názorů Vstoupit do diskuse
poslední názor přidán 9. 5. 2010 19:38

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+