Více

Názory k článku
HTPC: vysoký výkon není vždy žádoucí

Tech 7 aura:73
Tech7 Login: tech7
24. 5. 2013 1:31 Nový

Vysoký výkon pro současné nahrávání TV a hraní hry?

celé vlákno

Jako má souvislost nahrávání pořadu a současně hraní hry? Hra vytíží procesor a grafiku, disk většinou po načtení levelu minimálně. Nahrávání pořadu jen lehounce zatíží disk. Nevidím žádný problém pro provozování obou činností současně.

Jiří Macich ml. aura:97
Jiří Macich ml. Login: jirka.macich
24. 5. 2013 16:29 Nový

Re: Vysoký výkon pro současné nahrávání TV a hraní hry?

celé vlákno

Nejde jen o diskové operace, ale samozřejmě, že i software pořizující záznam má své nároky na systémové prostředky. Ale jestli Vám vyhovují koktající a kostičkující nahrávky anebo anebo nějaké to seknutí hry, když se právě inicializuje nahrávání, tak nic proti.

Martin J aura:76
Griffin Login: grifin28
24. 5. 2013 8:51 Nový

Tak tohle je perla

celé vlákno

"Technicky je sice možné za určitých okolností nahrávat přímo do síťového úložiště, ale vzhledem k rychlostním možnostem propojení HTPC a síťového úložiště je to poněkud obskurní, takže většina softwaru pro záznam televizního vysílání ani tuto možnost nepodporuje. "
Tak tohle je perla, řekl bych to obráceně. Právě dneska je efektivní mít data uložená centrálně a využívat domácího Cloudu, buď jen v rámci domácí sitě, kde si přehraju právě nahrávaný pořad v různých TV , mobilu, tabletu, kdekoliv v baráku i na zahradě. Nebo zpřístupněných přes internet kdekoliv na světě. (Doma se mi nahraje pořad a já si ho na dovolené můžu přehrát - úchylný ale jde o princip)
Skoro všechny výrobci NAS tento Cloud nabízí.

Mám pocit že tento článek je psaný před 5-10 lety a dnes je jen oprášen. :-) Nicméně díky za něj rád si to čtu.

tom nodar aura:80
24. 5. 2013 9:45 Nový

Re: Tak tohle je perla

celé vlákno

přesně, hlučné velkokapacitní disky a tv tunery už dnes patří do NASu, ten může díky nízké spotřebě (10-25W) jet nonstop a může být umístěn tam, kde není slyšet (třeba do skříně v chodbě).
HTPC by mělo být osazené jen SSD diskem s OS. Pak je ale pro jedince nepatřící do kategorie "pařan" zbytečná podobná velká krabice a příjemnější život pro ně bude s nějakým malým tichým PC s Atomem.
Mne teda hraní na TV nikdy moc neoslovilo, raději hraji za stolem, ale umím si představit že bych změnil názor v případě zaintegrování Kinectu do HTPC. Jenže to asi nebude nikdy možné, MS to nedopustí.

Jiří Macich ml. aura:97
Jiří Macich ml. Login: jirka.macich
24. 5. 2013 16:44 Nový

Re: Tak tohle je perla

celé vlákno

Zřejmě jste článek nečetl celý, protože na jiném místě v něm naopak uložení dat do NAS serveru doporučuji.

Když si ovšem pořídím NAS server a s ním kompatibilní TV tuner (což mimochodem nabídku na trhu dost zužuje), tak nepotřebuji stavět HTPC. Postačí mi dnes kdejaká Smart TV nebo krabička s Androidem.

Obskurní je nahrávat z tuneru v HTPC po sítí rovnou na disk v NAS serveru. To prostě popírá smysl obou zařízení. Když už chci ty nahrávky pořízené HTPC později sdílet, nechám si je překopírovat po řádném dokončení nahrávání.

Mimochodem: „domácí cloud“? On ten marketing vážně funguje :-)

tom nodar aura:80
24. 5. 2013 22:12 Nový

Re: Tak tohle je perla

celé vlákno

tunery v HTPC nebo v NASu, obojí má své.
Od tuneru v HTPC bych si sliboval možnost ovlivnit kvalitu obrazu. Existují návody jak extrahovat z těch nejkvalitnějších playerů kodeky díky kterým je i obraz z obyčejného SD vysílání dokonalejší, existují pluginy pro real-time postprocesing, u nižších datových toků rozbití "kostiček", převzorkování do HD rozlišení a doostření atd., Pak je možné dosáhnout i na levnějších TV obraz jako u těch nejdražších kousků.
Bohužel tohle je už vyšší dívčí a málokdo své HTPC takhle vytuní.

Martin J aura:76
Griffin Login: grifin28
31. 5. 2013 10:36 Nový

Re: Tak tohle je perla

celé vlákno

JJ, měl jsem napsat "domácího cloudu" v uvozovkách, opravdu to je jen marketingový sleng. Buhužel oni to tak nazývají tak aby bylo jasno, jen opakuji stejný název.
Samozřejmě upload je neštěstí ale šlo mi o princip, jak by to mělo fungovat, princip který je nezávislý v čase. Jelikož za pár let může být upload na stejné úrovni jako down.
Příspěvek jsem psal spíš jako alternativu HTPC, které bych řekl už dnes nemá smysl. Za pár korun si koupím černou krabičku s Linuxem která má 3 tunery a umí ukládat nahrávky na NAS server. Třeba (Amiko Alien TRIPLE 2). není to HTPC ale ve svém smyslu to je asi totéž. Hlavní je nemít data uložena na několika offline místech ale mít je centralizované a přitom běžně dostupné odkudkoliv kdykoliv. Přitom v bezpečí domova :-)

Jiří Macich ml. aura:97
Jiří Macich ml. Login: jirka.macich
31. 5. 2013 17:40 Nový

Re: Tak tohle je perla

celé vlákno

Souhlasím skoro se vším, co jste napsal. Až na to, že by HTPC bylo přežitek. Záleží, co od „toho zařízení u televizoru“ očekáváte.

Využití s NAS serverem se nevylučuje. Jen je při nahrávání trochu problém v konektivitě. Záleží na síti, ale nedělejme si iluze, že v domácnostech převažuje GLAN, stacionární zařízení nejsou připojována bezdrátovou technologií a uživatelé se věnují nastavení priority síťových operací.

Tudíž obecně považuji za vhodné nahrávky nejdříve v HTPC uložit lokálně a pak je přesouvat do NASu, což je možné zautomatizovat. Samozřejmě se nabízejí i jiná řešení, ale v tom je krása moderních technologií :-)

Jiří Macich ml. aura:97
Jiří Macich ml. Login: jirka.macich
24. 5. 2013 16:47 Nový

Re: Tak tohle je perla

celé vlákno

Ještě k tomu sledování nahrávek na dovolené, jaký že to máte doma upload? :-)

24. 5. 2013 21:41 Nový

Re: Tak tohle je perla

celé vlákno

No já mám doma upload cca. 50 Mbit , takže s tím nemám rozhodně problém :-)))

Jiří Macich ml. aura:97
Jiří Macich ml. Login: jirka.macich
24. 5. 2013 22:09 Nový

Re: Tak tohle je perla

celé vlákno

Tak to se máte :-) Při takové reálné rychlosti je to samozřejmě o něčem jiném, nicméně většina uživatelů širokopásmových přípojek Vám může jen tiše závidět ...

Vlastislav Psokocka aura:10
24. 5. 2013 21:53 Nový

Re: HTPC: vysoký výkon není vždy žádoucí

celé vlákno

Microsoft vyvolal se svým XBOXem ONE mezi hráči doslova zděšení. Prezentoval novou konzoli jako futuristické multimediální centrum se zaměřením převážně na americký trh. Hrám se věnoval hlavně v druhé části prezentace a neukázal v tomhle směru mnoho zajímavého. Emotivní reakce na sebe nenechaly dlouho čekat.
http://www.youtube.com/watch?v=9ekOtn7L1N0

tom nodar aura:80
25. 5. 2013 19:58 Nový

Re: HTPC: vysoký výkon není vždy žádoucí

celé vlákno

Bude nový XBOX výkonnější, než ten starý? Bude. Budou mít hráči hezčí grafiku? Budou. Budou mít hry za stejnou cenu jako dnes? Nebudou. Budou si moci konzoli přečipovat? Nebudou. Bude mít úspěch? To nikdo neví ... ale Kinect pro hráče je návyková a zábavná hračka zatím celkem bez konkurence a Amíky jeho cena nezabije.

Nahradí nový XBOX playery a HTPC? V USA možná, u nás těžko - nepřehraje nejčastější videoformáty. Osobně bych měl při ovládání televize také strach z té perfektní kamery schopné snímat i za šera a čtyř mikrofonů zachycujících každé šeptnutí :-)

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+