Více

Hovory z Lán se budou předtáčet. Nebude-li prezident Zeman souhlasit, úplně skončí

Předtáčením pořadu se chce Český rozhlas vyhnout možnosti, že by Miloš Zeman v v Hovorech z Lán opět mluvil vulgárně, jako tomu bylo začátkem listopadu.

Prezident Miloš Zeman už s největší pravděpodobností nebude mít vlastní pořad na Českém rozhlase Radiožurnálu. Vyplývá to z rozhovoru s generálním ředitelem veřejnoprávního média Petera Duhana, jehož pasáž zveřejnil server Aktuálně.cz v rámci své videosekce DVTV a v plné podobě se zde objeví během dneška. Příští Hovory z Lán budou vysílány jako předtáčené. To je poslední rozhodnutí vedení Českého rozhlasu. S tímto rozhodnutím jsem seznámil pana prezidenta, které jsem mu zaslal v pátek. Neznám ještě jeho stanovisko, ale lze předpokládat, že s největší pravděpodobností na tuto možnost nepřistoupí, uvedl Duhan.

K TÉMATU: Hovory z Lán budou pokračovat, Miloš Zeman už prý nebude mluvit vulgárně

Předtáčením pořadu se chce Český rozhlas vyhnout možnosti, že by Miloš Zeman v Hovorech z Lán opět mluvil vulgárně, jako tomu bylo začátkem listopadu. Tehdy použil několik expresivních výrazů, které do vysílání nepatří. Vedení veřejnoprávního média si za to od Rady ČRo odneslo ostrou kritiku s tím, že došlo jak k porušení jeho zákona, tak i Kodexu Českého rozhlasu. Instituce přitom ještě začátkem prosince na svém webu informovala, že Hovory z Lán se budou vysílat v nezměněné podobě i nadále. Duhan moderátorovi Martinu Veselovskému řekl, že pokud Zeman na nabídku nepřistoupí, pořad jako formát zanikne.

78 názorů Vstoupit do diskuse
poslední názor přidán 26. 12. 2014 9:05

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+