Více

Hospodářské noviny: ČT čekají finanční problémy

Podle dnešního vydání deníku Hospodářské noviny bude muset Česká televize propouštět. Na razantní šetření podle listu upozorňují radní i politici. Horizont, kdy by veřejnoprávnímu médiu měly dojít peníze, stanovily Hospodářské noviny na rok a půl. Už letos se přitom může stát, že televize bude muset významněji šetřit a propouštět.

ČTĚTE TAKÉ: Pavel Zuna končí na Primě, televize po něm chtěla, aby více šetřil

Televize pracuje již několik let s vyrovnaným rozpočtem, ovšem výše koncesionářských poplatků se podle listu stále zvyšovala. I samotným management přiznal, že ČT čekají problémy. Bodem zlomu, kdy se začnou čerpat peníze, které má televize ,stranou‘, ve fondu televizních poplatků, je přelom let 2010 a 2011. Mezi roky 2013 a 2014 bude fond prázdný, uvedl pro Hospodářské noviny obchodní ředitel ČT Robert Kvapil. Deník odhaduje, že veřejnoprávní médium tak čekají ještě větší problémy, než je např. zaplacení třísetmilionové pokuty.

stul

K TÉMATU: ČT musí zaplatit do příštího týdne 300 milionů

Prvním problémem je např. placení souběžného analogového a digitálního vysílání, které je však v období přechodu nutností. Další finance podle HN polyká také rostoucí počet vysílacích hodin. Tady se však management odvolává na rostoucí ceny energií, práce a na inflaci. List uvádí, že problémem za současného generálního ředitele Jiřího Janečka bylo především neustálé nabírání nových zaměstnanců. Právě tady bude ČT pravděpodobně ještě letos šetřit. V polovině června by měl být hotov personální audit. Výsledkem bude doporučení na uvolnění některých pracovních míst, uvádí HN.

4 názory Vstoupit do diskuse
poslední názor přidán 19. 5. 2009 15:45

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+