Více

Harry Potter vítězem sobotního večera, Nova Cinema díky Tenkrát na Západě nad Primou

UVNITŘ TOP 5 POŘADŮ ZA KAŽDÝ KANÁL – Mladší diváci příliš neocenili reprízu střihového pořadu k sedmdesátinám Karla Gotta na ČT1. Dali přednost Primě a Nově Cinema.

ČT1 zaujala hlavně starší publikum

Velmi nízkých ratingů i absolutního počtu diváků dosahovaly sobotní večerní televizní pořady. Pěkné počasí vyhánělo diváky od televizních obrazovek, takže se žádný pořad (včetně Televizních novin na Nově) ani nepřiblížil hranici jednoho milionu diváků. Hlavní zpravodajská relace Novy oslovila od půl osmé večer 876 tisíc dospělých, což odpovídalo 39,16 procentům publika (42,43 procentům ve věku 15 až 54 let). Z nezpravodajských pořadů se nejlépe vedlo filmu Harry Potter a tajemná komnata, který si na hlavním kanálu Novy od 20:20 nenechalo ujít 422 tisíc dospělých diváků a 16,67 procenta publika (27,21 procenta ve věku 15 až 54 let). Souběžně vysílaný archivní pořad Karel Gott 70 na ČT1 vidělo od osmé večer 414 tisíc dospělých a 15,52 procenta publika.

PÁTEČNÍ DATA: Páteční večer pro ČT1, pohádka porazila Všechnopárty. Nova bodovala u mladých

Vzpomínky na oslavy Gottových sedmdesátin ale podlehly u mladšího publika filmům na Primě a Nově Cinema. Hlavní kanál Primy vysílal od čtvrt na devět dobrodružný film Sahara, který zhlédlo v průměru 327 tisíc dospělých diváků a 12,09 procenta publika. V mladší kategorii diváků od 15 až 54 let ale zaujal 14,68 procenta publika, zatímco Karel Gott na Jedničce jen 10,20 procenta. Nova Cinema porazila legendárním westernem Tenkrát na Západě i Primu, když k tomuto filmu od osmé večer přilákala 355 tisíc dospělých diváků a 13,76 procenta publika. U mladšího publika od 15 do 54 let sice zůstala s podílem 12,19 procenta za primáckým filmem Sahara, ale nad ČT1 a jejím střihovým pořadem k sedmdesátinám Karla Gotta.

V placené sekci DigiZone.cz najdete tabulky celodenních a večerních podílů v cílových skupinách D15+ a D15-54 a přehledy TOP 5 pořadů za jednotlivé programy České televize, Novy, Primy a TV Barrandov.

Tento článek patří do prémiového obsahu

Chcete-li mít přístup k exkluzivním informacím, zvolte prosím jednu z níže uvedených možností.

Jednorázová platba

50 Kč s DPH

Ztratili jste přístupový kód? Vyplňte stejnou emailovou adresu jako při původní objednávce a my vám kód znovu zašleme.

Předplatné

Předplatné pro soukromé osoby
785 Kč bez DPH za rok

Firemní předplatné
od 3 900 Kč bez DPH za rok

Proč číst premiový obsah?

Objednávka předplatného

Již máte předplatné?

Přihlaste se

Zaplatit můžete online pomocí některého z bohaté nabídky platebních kanálů od mobilních plateb až po platební karty. GoPay

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+