Více

Hana Hikelová šéfredaktorkou digitálního Rádia Česko

Digitální zpravodajský okruh Českého rozhlasu (ČRo), známý pod názvem Rádio Česko, má ode dneška vlastní šéfredaktorku. Generální ředitel ČRo Václav Kasík do této funkce jmenoval Hanu Hikelovou, která byla od loňského května pověřena vedením této stanice a zároveň vedla domácí redakci ČRo 1 – Radiožurnálu. Podle mluvčího rozhlasu Ladislava Pavlíka se má Hikelová soustředit hlavně na rozvoj a posílení pozice této zpravodajsko-publicistické stanice.

Třiatřicetiletá Hikelová nastoupila do ČRo v roce 1998, kdy se stala redaktorkou jeho brněnského studia. Od srpna 1999 vede redakci domácího zpravodajství Radiožurnálu. V těchto dnech dokončuje studium Fakulty žurnalistiky Univerzity Palackého v Olomouci. V posledních třech měsících měla na starost předvolební a volební vysílání ČRo na celoplošných i regionálních stanicích.

Jednoznačně kladné vyhodnocení volebního a předvolebního vysílání Českého rozhlasu významně přispělo k rozhodnutí jmenovat Hanu Hikelovou šéfredaktorkou Rádia Česko, uvedl generální ředitel veřejnoprávního rozhlasu Václav Kasík. Vysílání Rádia Česka, které soustředí pouze na mluvené slovo, lze naladit v televizním digitálním multiplexu A v Praze, Brně a Ostravě, v kabelových rozvodech, na internetu a částečně také na frekvencích rozhlasové stanice BBC.

O potížích s vysíláním Rádia Česko na frekvencích BBC více v zítřejším článku.

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+