Více

Frekvence 1 dostala třísettisícovou pokutu za oplzlosti v Dámském klubu

Už minulý měsíc dostala stotisícovou pokutu společnost BBC Radiocom, skrze kterou Michel Fleischmann provozuje zpravodajské Rádio Zet.

Vulgární a pokleslý humor v Dámském klubu na Frekvenci 1 odměnila Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) na svém posledním zasedání třísettisícovou pokutou. Regulátorovi se konkrétně nelíbila část pořadu, kterou celoplošná stanice patřící do mediálního domu Lagardère Active ČR Michela Fleischmanna odvysílala 26. června loňského roku v době od desáté hodiny dopolední do 12:00. Vedení pořadu označila rada za celkově vulgární a hrubě pokleslé. Nelíbilo se jíž též používání obhroublých výrazů a údajně primitivní vtipkování.

stul

ČTĚTE TAKÉ: Fleischmannovo BBC dostalo stotisícovou pokutu, nepustilo do vysílání Český rozhlas

Není to poprvé co jedna z Fleischamannových stanic hřešila. Například před šesti lety, v říjnu 2008, potvrdil Nejvyšší správní soud pokutu 100 tisíc korun za tehdejší pořad Sexy život. I tehdy dostala Frekvence 1 lekci za možné ohrožení mravního vývoje dětí a mládeže. Začátkem minulého měsíce dostalo taktéž Fleischmannovou Rádio Zet stotisícovou pokutu za to, že na VKV vlny BBC nevpustilo Český rozhlas. Regulátor se tehdy zaměřil na vysílání, které bylo aktuální 24. března loňského roku. Fleischmann se v rozhovoru pro DigiZone.cz bránil, že nejde o povinnost, ale pouze možnost.

7 názorů Vstoupit do diskuse
poslední názor přidán 4. 4. 2014 14:43

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+