Více

Freedom TV: Po roce 2017 chceme mít v republice padesát DVB-T2 vysílačů

V Říčanech začal dnes vysílat druhý kanál regionálního DVB-T multiplexu 19, který nabízí placené kanály v HD i SD kvalitě. O jeho vzniku jsme mluvili s majitelem společnosti dvbexpert Jaroslavem Pechem.

Jako investor definuje Pech nabídku placených DVB-T kanálů jako doplňkovou službu ke všem typům příjmu. Těm chce konkurovat hlavně nízkou cenou a snadnou dostupností terestrického vysílání. Následující dva roky plánuje vysílat v rámci Říčanska, po roce 2017 by rád po celé republice provozoval síť padesáti vysílačů ve standartu DVB-T2.

Projekt regionálního multiplexu 19 na kanálech 25 a 49 pro Střední Čechy, konkrétně Říčansko, schválil koncem listopadu ČTÚ. Vysíláme balíček skupiny HBO, to znamená HBO, HBO 2 a HBO Comedy v HD, dále třeba FilmBoxy, Sport 1 a 2 v HD nebo Eurosport 1 a 2 v HD a další. Do jednoho multiplexu se vejde deset kanálů, z toho zhruba polovina je v HD, doplňuje Pech.

Jeho společnost se snaží z každého žánru nabídnout dva a více kanálů. Celkem počítáme s dvacítkou programů. Důraz chceme klást na filmy a sport. Jen ze sportu už dnes nabízíme čtyři kanály v HD. Důležitá je pro nás i přijatelná cenová úroveň. Proto si naši diváci mohou vybrat konkrétní kanály, které si chtějí předplatit, třeba dětský JimJam nabízíme za patnáct korun na měsíc, vysvětluje Pech.

MIF17

Jeho společnost oslovila vybrané vysílatele disponující prémiovým obsahem, konkrétně Channels, SPI, Discovery, Film Europe, AMC a HBO. A všichni projevili o náš projekt zájem, pochvaluje si Pech. Kompletní nabídka všech dostupných programů vyjde za měsíc na 540 korun včetně DPH. Set top box nabízíme za 990 korun včetně daně. První karta vyjde na tři stovky, každá další na pět set. Standardně dodáme zákazníkům pro jeden účet maximálně čtyři karty. Nabízíme buď set-top box s kartou, nebo CI modul s kartou do jejich TV, doplňuje Pech.

Pokračování rozhovoru čtěte v prémiové sekci DigiZone.cz.

Tento článek patří do prémiového obsahu

Chcete-li mít přístup k exkluzivním informacím, zvolte prosím jednu z níže uvedených možností.

Jednorázová platba

30 Kč s DPH

Ztratili jste přístupový kód? Vyplňte stejnou emailovou adresu jako při původní objednávce a my vám kód znovu zašleme.

Předplatné

Předplatné pro soukromé osoby
785 Kč bez DPH za rok

Firemní předplatné
od 3 900 Kč bez DPH za rok

Proč číst premiový obsah?

Objednávka předplatného

Již máte předplatné?

Přihlaste se

Zaplatit můžete online pomocí některého z bohaté nabídky platebních kanálů od mobilních plateb až po platební karty. GoPay

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+