Více

Fotbalové Euro 21 přineslo minulý týden největší růst ČT Sport, propadala se Prima

UVNITŘ TOP 10 POŘADŮ TÝDNE – V meziročním srovnání ale Prima stoupala, stejně jako Nova a Barrandov. Významný pokles vykázala ČT, která loni vysílala fotbalové mistrovství světa.

Mezitýdenní vývoj (vs. 24. týden 2015)

Cílová skupina 15+

Fotbalové mistrovství Evropy do 21 let, které se od minulého týdne koná v České republice, pomohlo sportovnímu kanálu České televize k největšímu růstu v průměrném celodenním podílu na dospělém publiku starším 15 let ze všech českých televizí měřených peoplemetry. Oproti předminulému týdnu si ČT Sport polepšila o 0,88 procentního bodu na hodnotu 3,26 procenta. Dařilo se také dvěma největším stanicím skupiny Nova. Filmová Nova Cinema si polepšila o 0,48 procentního bodu na hodnotu 4,80 procenta a hlavní kanál Novy o 0,39 procentního bodu na 23,77 procenta. Naopak největší pokles potkal hlavní kanál Primy (- 0,56 procentního bodu na podíl 13,17 procenta), Primu Cool (- 0,41 procentního bodu na 3,12 procenta) a ČT1 (- 0,37 procentního bodu na 14,18 procenta).

PŘEDMINULÝ TÝDEN: Prima skokanem týdne, rostla nejvíc i jako skupina. U mladých byla nad ČT

stul

Z pohledu celých televizních skupin se minulý týden dařilo nejlépe České televizi, která si v souhrnném celodenním podílu všech svých programů na publiku starším 15 let polepšila oproti předminulému týdnu nejvíce ze všech čtyř největších televizních domů v Česku. Konkrétně o 0,92 procentního bodu na hodnotu 28,04 procenta. Pozici lídra trhu si ale s náskokem udržela skupina Nova, i když si pohoršila o 0,11 procentního bodu na celkový podíl 32,81 procenta. Výraznější pokles potkal skupinu Prima, jež se propadla o 0,94 procentního bodu na hodnotu 20,75 procenta. Z komerčních televizních skupin stoupala jako jediná skupina Barrandov, jež si polepšila o šest setin procentního bodu na hodnotu 5,74 procenta.

Mezitýdenní vývoj, TOP 10 pořadů týdne a srovnávací tabulky a grafy najdete v placené sekci DigiZone.cz.

Tento článek patří do prémiového obsahu

Chcete-li mít přístup k exkluzivním informacím, zvolte prosím jednu z níže uvedených možností.

Jednorázová platba

50 Kč s DPH

Ztratili jste přístupový kód? Vyplňte stejnou emailovou adresu jako při původní objednávce a my vám kód znovu zašleme.

Předplatné

Předplatné pro soukromé osoby
785 Kč bez DPH za rok

Firemní předplatné
od 3 900 Kč bez DPH za rok

Proč číst premiový obsah?

Objednávka předplatného

Již máte předplatné?

Přihlaste se

Zaplatit můžete online pomocí některého z bohaté nabídky platebních kanálů od mobilních plateb až po platební karty. GoPay

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+