Více

Filmový svaz: Bojkotujte volbu členů Rady České televize!

Filmový a televizní svaz (FITES), jehož předsedou je herec a moderátor Jan Kraus, vyzval ostatní umělecké svazy a zájmová sdružení, aby bojkotovali volbu členů Rady České televize. Předvýběr kandidátů, který provádí volební výbor Poslanecké sněmovny, je podle FITES prováděn nepoctivě a protizákonně, přičemž dokonce nese všechny znaky podvodného jednání.

Nejen ústavní soudce Vojtěch Cepl (kandidát FITES) byl z výběru kandidátů vyřazen, ale i řada dalších kvalitních osobností. Nominováni byli naopak především tradiční političtí slouhové či bývalí kolegové z politiky, kteří buď jen ztěžka hledají uplatnění na volném trhu práce, nebo splňují mafiánské představy českých politiků, že budou v jejich zájmu vyvíjet tlak na ovlivňování media ve prospěch politických stran, uvedl FITES ve svém prohlášení. Doslova za výsměch označil nominaci „bývalého cenzora KSČ“, exposlance za ČSSD Miloslava Kučery.

FITES, s ohledem na zvláštní pověření vyplývající z rozhodnutí Valné hromady z března t.r., se nebude účastnit této nekalé hry, podvádějící občany, voliče a především koncesionáře, konstatuje svaz. Poctivé úsilí ve výběru významných a uctivých osobností se stává součástí špinavé a účelové hry Poslanecké sněmovny. FITES odmítá tento druh arogance politické šmeliny a vyzývá ostatní umělecké svazy, zájmová sdružení apod., aby tak urážlivé jednání svojí účastí také nepodporovaly.

Svaz podle prohlášení podporuje stanovisko Strany Zelených, která nemá ve volebním výboru sněmovny žádného zástupce a projevila proti způsobu, jakým proběhl předvýběr kandidátů do Rady ČT, výhrady. Pětice nových radních má nahradit členy Rady ČT, kterým v květnu vypršel mandát. Jejich volba je důležitá především proto, že se příští rok budou podílet na výběru nového generálního ředitele ČT.

DOKUMENT: Prohlášení Filmového a televizního svazu

2 názory Vstoupit do diskuse
poslední názor přidán 5. 6. 2007 9:29

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+