Více

Finálový duel MS ve fotbale nejsledovanějším pořadem historie v Německu

Podobně jako v Česku při významných událostech, i v Německu sledovaly utkání miliony lidí na veřejných prostranstvích a v restauracích. Do měření se však nezapočítaly.

Finálové utkání Německa s Argentinou, v němž první jmenovaný tým vyhrál a stal se tak absolutním vítězem fotbalového šampionátu, je od včerejšího dne historicky nejsledovanějším pořadem u našich západních sousedů. Utkání mezi Německem a Brazílií vydrželo na pomyslné první příčce jen několik dní. Veřejnoprávní televize našich západních sousedů kladla včerejšímu duelu nejvyšší možnou důležitost, i proto ho místo druhého programu ZDF odvysílala na ARD (Das Erste).

ČTĚTE TAKÉ: Duel Brazilců s Němci bořil u našich západních sousedů rekordy sledovanosti

Včerejší utkání mezi Německem a Argentinou si nenechalo ujít rekordních 34,65 milionu diváků s podílem 86,3 %. Pro srovnání, duel mezi našimi západními sousedy a Brazílií vidělo „pouze“ 32,57 milionu diváků. Zájem o nedělní finálové fotbalové utkání byl ale pochopitelně mnohem větší, než dokážou peoplemetry změřit. Miliony lidí sledovaly, jak je obvyklé i v České republice, zápas na veřejných prostranstvích a v restauracích. Tito diváci pochopitelně do měřeného panelu započítání nejsou.

3 názory Vstoupit do diskuse
poslední názor přidán 15. 7. 2014 12:48

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+