Více

Fero Fenič: Na generálního ředitele České televize kandidovat nebudu

Filmový a televizní režisér, scenárista a producent Fero Fenič nebude kandidovat v blížící se volbě na generálního ředitele České televize. Fenič to řekl serveru DigiZone.cz v telefonickém rozhovoru. Faktem je pouze to, že hodně lidí mě k tomu přesvědčuje, ale nedospěl jsem k tomu, abych kandidoval, uvedl ve svém vyjádření pro náš web Fenič.

ČTĚTE TAKÉ: Sázková kancelář Chance vypsala kurzy na ředitele ČT. Nabízí i Petra Fejka

Jako důvod, proč nekandidovat na nejvyššího šéfa veřejnoprávního média z Kavčích hor, uvedl, že při rozhodování, zda se o volbu pokusit či nikoliv, viděl více záporů nežli kladů. Nevím, jestli to, co jsem v životě dělal a dělat budu, by se shodovalo s kandidaturou na generálního ředitele České televize, konstatoval Fenič. Dodal, že by se nerad postavil do řady vedle lidí, jako je například generální ředitel Jiří Janeček. Jediný, kdo prý v dobrém slova smyslu vybočoval, je podle něj historicky první ředitel samostatné ČT Ivo Mathé.

K TÉMATU: Ivo Mathé: Co se povedlo Janečkovi v ČT? Vyjednat si dobrou smlouvu

Podle dnešního vydání deníku MF DNES, které cituje server Týden.cz, se naopak řady kandidátů na generálního ředitele České televize rozrostly o bývalého marketingového ředitele televize Prima a pražského Dopravního podniku Jana Svobodu. Své rozhodnutí nekandidovat dal v minulých dnech vědět prostřednictvím tiskového prohlášení současný šéf sekce Nová média ČT Milan Fridrich. Mezi těmi, co svou kandidaturu ohlásili, jsou například bývalý ředitele TV Nova Petr Dvořák, šéfdramaturgyně ČT Alena Müllerová, výkonný ředitel Óčka Hynek Chudárek nebo ex-šéf TV Barrandov Radomír Pekárek.

7 názorů Vstoupit do diskuse
poslední názor přidán 16. 8. 2011 21:12

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+