Více

Ivo Ferkl: Signál Novy je v souladu s normou, obraz je v pořádku

V souvislosti se stěhováním telekomunikačního a odbavovacího pracoviště televize Nova do nové budovy News Center, došlo na konci minulého týdne k přepojování všech signálových cest. Jak nám potvrdil ředitel techniky TV Nova Ivo Ferkl, přepojování a přepínání se děje během ostrého vysílacího provozu. Snažíme se tato přepojení dělat v nočních hodinách, kdy je sledovanost nejnižší, ale ne vždy je to v takových okrajových časech proveditelné, řekl Ferkl.

stul

Minulý čtvrtek provedla Nova přepojování distribučních cest do analogového SD okruhu, a dále do digitální sítě. Diváci, kteří sledují vysílání TV Nova šířené analogovou sítí, měli obraz v pořádku. Diváci, kteří sledují vysílání přes síť DVB-T a jiné distribuční sítě, které odvozují signál z této distribuční cesty (například některé kabelové okruhy, které si berou signál z DVB-T), měli problém s přepínáním módu 16:9/4:3, konstatuje Ferkl.

Přepínání formátu se provádí na televizorech a set-top boxech dálkově pomocí pulzů, které jsou součástí snímkového zatemňovacího intervalu. Tento signál mění i režim kódovací technologie distributora sítě. Tyto identifikační pulzy se však ve čtvrtek večer do koncových zařízení nedostávaly, dokončil popis problému ředitel techniky. TV Nova by měla dodávat v současné době signál v souladu s normou, což jí ještě v pátek potvrdily České radiokomunikace. Pokud se problémy s formátem obrazu přesto objevují, není už podle Ivo Ferkla chyba na straně Novy.

4 názory Vstoupit do diskuse
poslední názor přidán 16. 10. 2007 15:12

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+