Více

Fenomenální nástup Doktora Martina: byl sledovanější než Televizní noviny na Nově

UVNITŘ TOP 5 POŘADŮ ZA KAŽDÝ KANÁL – Nový seriál ČT s Miroslavem Donutilem v hlavní roli viděl téměř půldruhý milion diváků, konkurence neměla šanci.

Pretty Woman na Nově na třetině výkonu ČT 1

Pátek přinesl nejúspěšnější start ze všech podzimních novinek na českých televizích. Dva úvodní díly nového seriálu České televize Doktor Martin s Miroslavem Donutilem v hlavní roli sledovalo na ČT 1 od osmé večer 1,464 milionu dospělých diváků, což odpovídalo 42,98 procentům publika. To bylo dokonce víc, než v pátek večer oslovily Televizní noviny na Nově – ty vidělo od půl osmé večer na Nově 1,236 milionu dospělých a 42,40 procenta publika. Doktor Martin se tak stal nejsledovanějším pořadem pátku napříč televizními stanicemi, včetně hlavních zpravodajských relací. V mladší cílové skupině diváků od 15 do 54 let se mu ale tak nedařilo, i když podíl 33,36 procenta je pro ČT 1 velmi nadprůměrný (Televizní noviny v této kategorii oslovily 38,85 procenta publika).

ČTVRTEČNÍ DATA: Kvalifikace na fotbalové Euro 2016 přitáhla k ČT Sport víc diváků než Talent k Primě

Konkurence neměla v době vysílání Doktora Martina šanci držet krok s Jedničkou. Druhým nejsledovanějším pořadem od osmé hodiny večer byla romantická komedie Pretty Woman, již na hlavním kanálu Novy vidělo 578 tisíc dospělých diváků a 17,90 procenta publika (22,91 procenta ve věku 15 až 54 let). Ještě hůře dopadla Prima, která filmem Slečna slušňák od čtvrt na devět oslovila jen 280 tisíc dospělých diváků a devět procent publika (12 procent ve věku 15 až 54 let). ČT 1 se díky Doktoru Martinovi stala nejsledovanější televizí v Česku nejen v hlavním vysílacím čase (33,51 procenta), ale i za celý pátek (21,95 procenta). Nova byla odsunuta na pozici dvojky na trhu (20,92 procenta za celý den a 23,85 procenta v prime time), ale ve „svojí“ cílové skupině diváků od 15 do 54 let si podržela prvenství.

V placené sekci DigiZone.cz najdete tabulky celodenních a večerních podílů v cílových skupinách D15+ a D15-54 a přehledy TOP 5 pořadů za jednotlivé programy České televize, Novy, Primy a TV Barrandov.

Tento článek patří do prémiového obsahu

Chcete-li mít přístup k exkluzivním informacím, zvolte prosím jednu z níže uvedených možností.

Jednorázová platba

50 Kč s DPH

Ztratili jste přístupový kód? Vyplňte stejnou emailovou adresu jako při původní objednávce a my vám kód znovu zašleme.

Předplatné

Předplatné pro soukromé osoby
785 Kč bez DPH za rok

Firemní předplatné
od 3 900 Kč bez DPH za rok

Proč číst premiový obsah?

Objednávka předplatného

Již máte předplatné?

Přihlaste se

Zaplatit můžete online pomocí některého z bohaté nabídky platebních kanálů od mobilních plateb až po platební karty. GoPay

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+