Více

Febio uvede na ČT cyklus o dětech bez rodičů

Společnost Febio čekající na obnovení zrušené digitální licence pokračuje s vysíláním dokumentů na jiných televizích. Cyklus Táta jako máma o otcích na rodičovské dovolené, který před rokem odvysílala Česká televize, následuje nyní série příběhů Velcí a malí, a to znovu na veřejnoprávní obrazovce a opět vyrobená pro Ministerstvo práce a sociálních věcí.

Velcí a malí mají za cíl podpořit myšlenku umisťování dětí do nových rodin – v České republice totiž žije v dětských domovech a výchovných ústavech více než 7 500 dětí, které nemohou vyrůstat ve vlastních rodinách. Tento počet nemá ve vyspělých evropských zemích obdoby (!) a České republice přináší trvalou kritiku ze strany Výboru pro práva dítěte OSN, uvádí dramaturg Febia Jan Smrž.

Série má čtyři díly a diváci uvidí první už tuto neděli ve 22:10 na ČT 1. Vyprávění pravdivých dramatických příběhů dětí, nad jejichž osudy se často tají dech, protože nemohly zůstat u svých biologických rodičů a hrozilo jim, že skončí v ústavní péči a že už nikdy nepoznají, co je to mít mámu a tátu, se zhostily známé osobnosti Barbora Hrzánová, Ivan Hlas, Ondřej Vetchý a Richard Krajčo v režii Věry Chytilové, Dagmar Smržové a Davida Vondráčka, zmiňuje Jan Smrž.

1 názor Vstoupit do diskuse
poslední názor přidán 28. 3. 2007 7:51

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+