Více

Evžen Chlanda: Podzim na AMC bude patřit sportu a seriálům

Před necelými třemi lety převzala společnost AMC Networks kanály tehdejšího Chella. Před dvěma lety přejmenovala kanál MGM na AMC a pomocí filmů a seriálů z produkce mateřské sítě z něj chce vytvořit vlajkovou loď celé skupiny.

Nejnovější změnou je pak srpnové spuštění samostatného feedu pro Českou a Slovenskou republiku. Jde o další krok, směřující k jasné identifikaci českého a slovenského trhu a vytvoření samostatného kanálu pro český a slovenský trh ve smyslu obsahu a programmingu, který tuzemské diváky zajímá, vysvětluje hlavní důvody spuštění samostatného feedu regionální manažer AMC Evžen Chlanda. Jeho zprovoznění znamená pro AMC jisté navýšení nákladů, protože musí vytvářet více rozdílných feedů, zatímco doteď vysílala stejný program pro balkánské země, Rumunsko a samozřejmě i Česko a Slovensko.

 

Program by měly rozšířit i české filmy

Obsah stanice AMC se bude dále rozšiřovat o filmy a seriály z celosvětové produkce a hlavně z produkce americké mateřské sítě. Postupně přidáváme novější tituly i od dalších studií, nejen MGM, a snažíme se nabízet produkci z celého světa. Navíc chceme dát větší prostor i české a slovenské tvorbě, plánuje Chlanda. Veškerá jednání jsou ale zatím podle Chlandy na úplném začátku, a proto zatím nemůže prozradit bližší podrobnosti ohledně oslovených studií a majitelů autorských práv k tuzemské filmové tvorbě.

ROZHOVOR: Jednáme o vstupu do placeného DVB-T, říká regionální manažer kanálů AMC

Primárně by se podle něj mělo jednat o filmovou produkci, i když například na stanici Film+ už byl odvysílán i seriál První republika natočený původně pro Českou televizi. Kromě filmů nevylučujeme ani akvizici dokumentární tvorby, konkrétně třeba takzvaných filmů o filmech. Co se týče stáří filmů, o které máme v rámci našeho programmingu zájem, chceme se soustředit spíše na novější produkci po roce 1990, ale samozřejmě se nebráníme ani zajímavým kouskům z osmdesátých let, přibližuje konkrétní programové záměry Chlanda.

Pokračování článku čtěte v prémiové sekci DigiZone.cz

Tento článek patří do prémiového obsahu

Chcete-li mít přístup k exkluzivním informacím, zvolte prosím jednu z níže uvedených možností.

Jednorázová platba

30 Kč s DPH

Ztratili jste přístupový kód? Vyplňte stejnou emailovou adresu jako při původní objednávce a my vám kód znovu zašleme.

Předplatné

Předplatné pro soukromé osoby
785 Kč bez DPH za rok

Firemní předplatné
od 3 900 Kč bez DPH za rok

Proč číst premiový obsah?

Objednávka předplatného

Již máte předplatné?

Přihlaste se

Zaplatit můžete online pomocí některého z bohaté nabídky platebních kanálů od mobilních plateb až po platební karty. GoPay

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+