Více

Evolveo Android Box Q5 4K: streamovací box pro každého. A takových moc není

AKTUALIZOVÁNO, 15.6.2016: Malá a lehká krabička má nabídnout streamování a přehrávání videí i v rozlišení Ultra HD (4K) a také kompatibilitu s řadou českých aplikací a podporu běžných multimédií. A jak své sliby plní?

Uváděn je jako „Smart TV box s podporou 4K videa“, což podle mého sedí, ale nesmíte klást přílišný důraz na Ultra HD (4K). V podstatě jde o to, že vám z jakékoli televize či monitoru udělá chytré zařízení s přístupem ke všem možným aplikacím staženým z Google Play a také k nejrůznějším on-line videotékám (VoD) či televiznímu vysílání přes internetový protokol IP, tedy IPTV. O tohle jde podle mého především.

Na rozdíl od předchozí verze Android Box Q4 4K, kterou jsem taktéž testoval, je Q5 už použitelný v podstatě pro kohokoli trochu zkušenějšího, a ne jen pro skalní hračičky.

A to není jediná dobrá zpráva.

Set-top box podporuje hardwarové dekódování videa v H.265/HEVC v rozlišení maximálně Ultra HD (4K), a to do snímkové frekvence 60 sn./s. Řekněme si ale rovnou: někdy narazíte, a to i přesto, že je zabudován čtyřjádrový procesor o frekvenci 2 GHz a pětijádrový grafický procesor ARM Mali-450. Docela slušný výkon na něco tak malého a dostupného (2590 Kč).

Až praxe ale ukáže, pro co se skutečně hodí a kam tohle spíše streamovací zařízení než multimediální přehrávač vlastně míří.

ČTĚTE TAKÉ: Evolveo Android Box Q4 4K: výborně přehrává prakticky vše, ale zatím je jen pro hračičky

Streamování v zahraničí. Co z českých a slovenských videoték chodí a co nikoli

Pokračování článku čtěte v prémiové sekci DigiZone.cz. V článku dále najdete řadu galerií, kompletní popis možností boxu a mj. i test kompatibility s většinou u nás dostupných, neplacených i placených videoték, jako je HBO GO, O2 TV, Voyo, Prima Play, UPC Horizon Go, iVysílání České televize, Joj či televize Markíza.

Tento článek patří do prémiového obsahu

Chcete-li mít přístup k exkluzivním informacím, zvolte prosím jednu z níže uvedených možností.

Jednorázová platba

30 Kč s DPH

Ztratili jste přístupový kód? Vyplňte stejnou emailovou adresu jako při původní objednávce a my vám kód znovu zašleme.

Předplatné

Předplatné pro soukromé osoby
785 Kč bez DPH za rok

Firemní předplatné
od 3 900 Kč bez DPH za rok

Proč číst premiový obsah?

Objednávka předplatného

Již máte předplatné?

Přihlaste se

Zaplatit můžete online pomocí některého z bohaté nabídky platebních kanálů od mobilních plateb až po platební karty. GoPay

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+