Více

Evolveo Android Box Q4 4K: výborně přehrává prakticky vše, ale zatím je jen pro hračičky

Set-top boxů s Androidem jsem zkoušel hodně. Žádný nebyl použitelný. Tentokráte mě však nalákal box pro Ultra HD. Obrazově je sice výtečný, ale…

Abyste tomu rozuměli: některé použitelné byly, ale po několikahodinovém hraní a uzpůsobování a i poté šlo o boxy pro hračičky, nikoli pro běžné uživatele, kterých je drtivá většina. A právě o nich mluvím a na ně se zmiňovanou „použitelností“ mířím.

Tady tomu není jinak, i když je nutno říci, že po obrazové stránce a i co do resamplování z nízkého rozlišení hraje opravdu výborně a výkonu má habaděj. Co pokulhává, je příprava boxu pro prodej a bohužel na Android, který stále ještě není uzpůsoben pro tato zařízení, resp. není uzpůsoben oficiálně, se to svést nedá. K tomu se ale ještě dostaneme.

MIF17

V každém případě patří Evolveo Android Box Q4 4K k těm, u kterých po nějaké době pečlivého hraní a ladění uděláte to, co mělo být hotovo hned od výrobce, resp. po instalaci.

Box je malý a lehký, takže u něj musíte dávat pozor, aby vám ho kabely nešoupaly po nábytku. V každém případě má ale sympatický design a prakticky všechna potřebná rozhraní. Až na USB 3.0, což je ovšem tristní!

Autor: Evolveo

Box je malý a lehký, takže u něj musíte dávat pozor, aby vám ho kabely nešoupaly po nábytku. V každém případě má ale sympatický design a prakticky všechna potřebná rozhraní. Až na USB 3.0, což je ovšem tristní.

Celou recenzi čtěte v prémiové sekci DigiZone.cz.

Tento článek patří do prémiového obsahu

Chcete-li mít přístup k exkluzivním informacím, zvolte prosím jednu z níže uvedených možností.

Jednorázová platba

30 Kč s DPH

Ztratili jste přístupový kód? Vyplňte stejnou emailovou adresu jako při původní objednávce a my vám kód znovu zašleme.

Předplatné

Předplatné pro soukromé osoby
785 Kč bez DPH za rok

Firemní předplatné
od 3 900 Kč bez DPH za rok

Proč číst premiový obsah?

Objednávka předplatného

Již máte předplatné?

Přihlaste se

Zaplatit můžete online pomocí některého z bohaté nabídky platebních kanálů od mobilních plateb až po platební karty. GoPay

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+