Více

Eurokomisařka Redingová: Reforma kmitočtového spektra neproběhne přes noc

Evropská komise zveřejnila svoji strategii na pružnější využití kmitočtového spektra. V plánu je omezení restrikcí, které upravují možnost získávat a používat frekvence pro nejrůznější druhy vysílání. Dosavadní přísné podmínky totiž podle komise nedrží krok s pokračující konvergencí mobilních, televizních a internetových služeb.

Evropa musí vyždímat potenciál kmitočtového spektra novými bezdrátovými výrobky a službami, aby posílala rozvoj svého trhu, uvedla evropská komisařka pro informační společnost a média Viviane Redingová. Snažíme se nabídnout průmyslu více příležitostí skrze méně svazující regulaci, která posílí soutěživost a zvýší možnosti spotřebitelů. Je to ale postupný proces, který nenastane přes noc.

Komise chce poskytnout průmyslu větší odpovědnost v předcházení frekvenčního rušení a koordinaci s dalšími hráči ve stále provázanějším trhu rozhlasových, televizních, mobilních a počítačových technologií. Některé oblasti telekomunikací mají být ale nadále spravované podle stávající legislativy.

stul

Dokument: Bleskurychlý přístup bezdrátových elektronických komunikací ke kmitočtovému spektru skrze větší pružnost trhu [PDF, 157 kB]

Zdroj: Broadbandtvnew­s.com

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+