Více

DVtv: Veselovský a Drtinová budou dělat publicistiku pro vydavatelství Economia

UVNITŘ VIDEO – Koncept videoobsahu je založen na pravidelném denním vysílání. Obsah bude zaměřen jak na aktuální politické a ekonomické události, tak na významná společenská témata.

Příprava dlouho očekávaného projektu DVtv, za nímž stojí někdejší moderátoři Událostí, komentářů Martin VeselovskýDaniela Drtinová, se konečně může na plno rozjet. Vydavatelství Economia a společnost Diskurz TV Jana Rozkošeného, někdejšího editora analytické zpravodajské relace ČT, spolu dnes podepsaly smlouvu na dodávku videobsahu. Původní zpravodajsko-publicistický videoobsah, který by byl určený primárně pro web, u nás zatím v téhle podobě nikdo nevyráběl. Ze světa přitom víme, že podobné projekty mohou být velmi úspěšné, uvedl předseda představenstva a ředitel Economie Kamil Čermák.

stul

K TÉMATU: Martin Veselovský: Při mém odchodu z ČT byly personální vztahy na bodu mrazu

Videa budou vznikat jednak v newsroomu Economie, ale také na konkrétních místech důležitých událostí. Půjde zejména o rozhovory s exkluzivními hosty, duely a debaty. Autorské týmy obou stran budou průběžně konzultovat a koordinovat své ediční plány. Economia garantuje redakční nezávislost a zároveň v této společnosti pracuje řada vynikajících novinářů, komentátorů a analytiků. Novináři Economie budou zváni do videoprogramu jako experti na konkrétní problematiku, jako komentátoři aktuálního dění a podobně. Videoobsah bude vycházet i z původních informací, které budou publikovat tituly vydavatelství Economia, přiblížil Rozkošný.

8 názorů Vstoupit do diskuse
poslední názor přidán 11. 6. 2014 7:43

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+