Více

DVB-T2 v Česku odstartuje do konce října, státní podporu má posvětit Evropská komise

UVNITŘ DOKUMENT – Vláda v pondělí projedná finální verzi Strategie rozvoje zemského digitálního televizního vysílání. Co obsahuje dokument, na jehož základě Česko přejde na televizní vysílání ve standardu DVB-T2?

Nikoli 6. června, ale až 31. října letošního roku mají v České republice odstartovat přechodové sítě DVB-T2, které budou po dobu víc než tří let zajišťovat souběžné televizní vysílání s dnešními celoplošnými multiplexy DVB-T. Vyplývá to z finální verze Strategie rozvoje zemského digitálního televizního vysílání, kterou koncem minulého týdne doručilo Úřadu vlády Ministerstvo průmyslu a obchodu a již má server DigiZone.cz k dispozici. Přechodové sítě DVB-T2 budou nakonec tři: jednu získá Česká televize, jednu České Radiokomunikace a jednu společnost Digital Broadcasting Radima Pařízka. Do konce letošního roku by tyto sítě měly pokrýt signálem největší aglomerace: tedy Prahu, Brno a Ostravu.

Další rozšiřování pokrytí je naplánované na rok 2017 a zejména na přelom roku 2017 a 2018. Na Silvestra 2017 totiž vyprší platnost individuálních oprávnění pro využívání kmitočtů Regionálních sítí DVB-T a právě tyto kmitočty použije Český telekomunikační úřad k finalizaci přechodových sítí tak, aby jejich pokrytí dosáhlo nejméně 95 procent obyvatel České republiky. Takový dosah by ovšem podle Strategie měly mít jen první dvě přechodové sítě DVB-T2 provozované Českou televizí a Českými Radiokomunikacemi. Třetí síť, jež bude patřit společnosti Digital Broadcasting, dosáhne zhruba k 80 procentům populace, ale na rozdíl od prvních dvou přechodových multiplexů bude moci regionálně odpojovat vysílání.

K TÉMATU: Jan Mládek: Návrh digitální strategie předložíme vládě do konce června

Strategie rozvoje zemského digitálního televizního vysílání předložena vládě

Vláda má Strategii budoucího TV vysílání v DVB-T2 na pořadu pondělního jednání

Tři největší operátoři sítí DVB-T komentují vládní Strategii správy rádiového spektra

Pokračování článku a plnou finální verzi Strategie rozvoje zemského digitálního televizního vysílání čtěte v prémiové sekci DigiZone.cz

Tento článek patří do prémiového obsahu

Chcete-li mít přístup k exkluzivním informacím, zvolte prosím jednu z níže uvedených možností.

Jednorázová platba

30 Kč s DPH

Ztratili jste přístupový kód? Vyplňte stejnou emailovou adresu jako při původní objednávce a my vám kód znovu zašleme.

Předplatné

Předplatné pro soukromé osoby
785 Kč bez DPH za rok

Firemní předplatné
od 3 900 Kč bez DPH za rok

Proč číst premiový obsah?

Objednávka předplatného

Již máte předplatné?

Přihlaste se

Zaplatit můžete online pomocí některého z bohaté nabídky platebních kanálů od mobilních plateb až po platební karty. GoPay

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+