Více

DVB-T2 v Česku nabírá zpoždění, ke startu přechodných sítí v červnu nedojde

Strategie rozvoje terestrické televizní platformy v České republice zatím nedorazila na vládu. Původní představa byla, že se tak stane již 22. února. K dokumentu přišlo skoro sto připomínek.

Fotbalové Euro bez DVB-T2

Původně to mělo být překvapení k letošnímu Mistrovství světa ve fotbale. Začátkem června měly v Česku začít vysílat dvě přechodné pozemní televizní sítě v novém standardu DVB-T2, nástupci dnešního DVB-T. Diváci by v nich naladili více televizních programů v HD rozlišení a to je mělo motivovat ke koupi nových televizorů s tunerem DVB-T2, nebo alespoň set-top-boxů, které by jim umožnily sledovat nové vysílání na „starých“ televizorech s integrovaným tunerem DVB-T. Červnový termín je stále součástí Strategie rozvoje terestrické televizní platformy v České republice, již měla už koncem února obdržet vláda. Dokument se ale „zasekl“ v meziresortním připomínkovém řízení a na Úřad vlády zatím nedoputoval.

MIF17

V meziresortu dorazilo více jak 90 připomínek. Nyní pracuji s expertní skupinou na vypořádání, sdělil serveru DigiZone.cz Pavel Dvořák, předseda expertní skupiny ministerstva průmyslu a obchodu, jež se zabývá přípravou tohoto strategického dokumentu. Počet připomínek je podle Dvořáka standardní, například ve srovnání s meziresortním připomínkovým řízením k Plánu sítí nové generace jde o pouhou pětinu připomínek. Nejvíce podnětů přišlo od Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ), který bude přechod na vysílání ve standardu DVB-T2 řídit v praxi. Překvapivé je mlčení velkých komerčních televizí, které se první digitalizaci před osmi lety citelně bránily. Tentokrát však nepodaly žádnou připomínku.

 

Zdroj: UEFA

Původně mělo DVB-T2 v Česku startovat k fotbalovému Euru

Bude HD opravdu tahákem nové digitalizace?

Pokračování článku čtěte v prémiové sekci DigiZone.cz.

Tento článek patří do prémiového obsahu

Chcete-li mít přístup k exkluzivním informacím, zvolte prosím jednu z níže uvedených možností.

Jednorázová platba

30 Kč s DPH

Ztratili jste přístupový kód? Vyplňte stejnou emailovou adresu jako při původní objednávce a my vám kód znovu zašleme.

Předplatné

Předplatné pro soukromé osoby
785 Kč bez DPH za rok

Firemní předplatné
od 3 900 Kč bez DPH za rok

Proč číst premiový obsah?

Objednávka předplatného

Již máte předplatné?

Přihlaste se

Zaplatit můžete online pomocí některého z bohaté nabídky platebních kanálů od mobilních plateb až po platební karty. GoPay

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+