Více

DVB-H jsme připraveni spustit okamžitě, tvrdí Radiokomunikace

Zemské digitální vysílání pro mobilní telefony ve formátu DVB-H je možné spustit takřka okamžitě, tvrdí generální ředitelka Českých Radiokomunikací Jane Hannah. Z technologického a infrastrukturního hlediska jsme schopni začít nabízet služby na bázi DVB-H okamžitě, jsme ale závislí na operátorech, respektive na jejich zákaznících, řekla Hannah v rozhovoru pro server Lupa.cz.

Radiokomunikace ale musí podle jejich generální ředitelky vědět, co od této služby očekávají klienti mobilních operátorů a kolik peněz jsou ochotni za ni zaplatit. Je otázkou, jak velký tento trh bude a zda dokáže vyprodukovat dostatečné finanční toky, aby se poskytování těchto služeb vyplatilo. DVB-H bylo zkoušeno ve Velké Británii, ale i ve Spojených státech. Někteří operátoři už tuto technologii opustili, někteří v ni naopak nadále věří, dodala Jane Hannah.

Ostrému provozu DVB-H v České republice brání také legislativní překážky. Ty by měla odstranit připravovaná novela zákona o elektronických komunikacích, jíž by se měla v březnu příštího roku zabývat vláda. Největším propagátorem DVB-H v tuzemsku je společnost T-Mobile, v níž má vlastník Radiokomunikací menšinový podíl.

18 názorů Vstoupit do diskuse
poslední názor přidán 23. 10. 2007 1:14

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+