Více

Dva měsíce od vstupu Lama Energy do satelitní Digi TV: optali jsme se na názor konkurentů

Co očekává od této změny největší česká satelitní služba a jak ji vnímají největší české televize? Zeptali jsme se těch, kteří mají k danému tématu co říci.

freeSAT odmítl změny komentovat, Skylink je otevřenější

Neoficiálně již v červnu loňského roku, oficiálně až v průběhu března letošního roku, bylo potvrzeno převzetí satelitní služby Digi TV skupinou Lama Energy, kterou vlastní podnikatel Petr Lamich. V poslední době se o této satelitní službě napsalo poměrně hodně, nebylo ale jasné, co očekávají od této změny klíčoví hráči na našem trhu, konkrétně největší satelitní služba v České republice, operátor Skylink, přímá konkurence obou providerů, společnost UPC DTH provozující freeSAT (dříve UPC Direct), a pochopitelně i klíčoví hráči na televizním trhu – mediální skupiny provozující plnoformátové i tematické kanály ČT, Nova a Prima. Zástupce freeSATu, kterým je v České republice a na Slovensku regionální manažer Jiří Kraval, se nakonec možnosti vyjádřit se k čerstvé akvizici skupiny Lama zdržel. S centrálou v Maďarsku jsme se rozhodli, že celou věc nebudeme komentovat, stejně jako jsme v minulosti nekomentovali převzetí operátora Skylink, vysvětlil Kraval v odpovědi serveru DigiZone.cz.

Jaromír Glisník, člen představenstva skupiny M7 Group, která provozuje službu Skylink, byl v tomto směru otevřenější a nebylo pro něj problémem tuto akvizici komentovat. Glisník se netajil tím, že ho překvapila. Nepřekvapila ho sice skutečnost, že by Digi TV byla prodána, o tom se už na trhu placené televize hovořilo nějakou dobu, nicméně ho spíše překvapilo, kdo ji koupil. Čekal jsem, že službu koupí spíše někdo ze stávajících hráčů na trhu kabelové, IPTV nebo satelitní televize. Nečekal jsem, že do hry vstoupí nový hráč z jiné oblasti, konstatoval s tím, že jako vhodného zájemce by v tomto směru viděl například společnosti O2 Czech Republic nebo UPC. I když došlo k předběžné dohodě o prodeji až v roce 2014, samotné „námluvy“ s potencionálními zájemci už probíhaly delší dobu. S rumunským vlastníkem jsme o potencionální akvizici jednali už přibližně před třemi lety, upřesnil Glisník.

Regionální manažer UPC DTH pro Českou republiku a Slovensko Jiří Kraval na tiskové konferenci freeSATu na podzim roku 2011.

Foto pro DigiZone.cz: Čestmír Polák

MIF17

Regionální manažer UPC DTH pro Českou republiku a Slovensko Jiří Kraval odmítl po dohodě s maďarskou centrálou změny u satelitní služby Digi TV komentovat.

Bude Digi TV spolupracovat s freeSATem?

placené sekci DigiZone.cz najdete kompletní znění článku obsahující reakce velkých televizí na převzetí satelitního operátora i očekávání Skylinku a dopad této skutečnosti na český trh.

Tento článek patří do prémiového obsahu

Chcete-li mít přístup k exkluzivním informacím, zvolte prosím jednu z níže uvedených možností.

Jednorázová platba

30 Kč s DPH

Ztratili jste přístupový kód? Vyplňte stejnou emailovou adresu jako při původní objednávce a my vám kód znovu zašleme.

Předplatné

Předplatné pro soukromé osoby
785 Kč bez DPH za rok

Firemní předplatné
od 3 900 Kč bez DPH za rok

Proč číst premiový obsah?

Objednávka předplatného

Již máte předplatné?

Přihlaste se

Zaplatit můžete online pomocí některého z bohaté nabídky platebních kanálů od mobilních plateb až po platební karty. GoPay

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+