Více

Důvody zrušení tendru na slovenské DVB-T jsou zatím neznámé

O tom, že tendr na výběr provozovatele prvních dvou digitálních multiplexů na Slovensku byl zrušen, už víte. Důvod, který však musí Telekomunikační úřad Slovenské republiky (TÚ SR) uvést, však zatím nikoliv. Jak uvádí server digimedia.sk, podle Zákona o elektronických komunikacích se tendr může zrušit z důvodu podstatných změn okolností, za kterých se výběrové řízení vyhlásilo. Mluvčí úřadu Roman Vavro však důvody konkretizovat nedokázal. Ke změně pak dojde v době, kdy TÚ SR zrušení řízení oznámí oficiálně jeho účastníkům.

K TÉMATU: Slovensko zruší tendr na operátory prvních dvou digitálních multiplexů

Podle Vavra by se tak mělo stát v horizontu několika dní. Na otázku, jak podstatně se změnily okolnosti digitalizace, však pro deník Hospodárské noviny neodpověděl. Za podstatné změny je však např. možné podle odvolaného šéfa TÚ SR Branislava Máčaje možné považovat například změnu využití frekvenčního spektra. K této podmínce však nedošlo.

stul

ČTĚTE TAKÉ: Slovenský parlament odvolal šéfa telekomunikačního úřadu Máčaje

Do výběrového řízení, které nyní TÚSR zruší, se přihlásily čtyři společnosti, včetně rakouského operátora ORS. Proti odvolání Branislava Máčaje se již ohradila eurokomisařka pro telekomunikace a média Viviane Redingová, která po slovenské vládě požaduje do 15. prosince vysvětlení.

2 názory Vstoupit do diskuse
poslední názor přidán 10. 12. 2008 18:17

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+