Více

Důvěrné připomínky Óčka a Barrandova jsou variantou na Z 1

Mezi osmi připomínkami k Technickému plánu přechodu (TPP) jsou tři texty označené jako důvěrné. Zatímco výtka CET 21, držitele licence na televizi Nova, zůstává hádankou, připomínky Stanice O (Óčko) a Barrandov Studio (TV Barrandov) má DigiZone.cz k dispozici. Může za to Český telekomunikační úřad (ČTÚ), který je přes jejich důvěrné označení na několik hodin veřejně zpřístupnil na Internetu.

Texty Óčka a Barrandova jsou si velmi podobné, každý je v rozsahu tří stran. Ani sepsané připomínky nemají jedinečnou povahu, překrývají se známými výtkami První zpravodajské (Z 1). Stanice volají po terminologické jasnosti TPP, upozorňují na možnost odebrat kmitočty stávajícím provozovatelům analogového vysílání a kritéria, která se týkají set-top-boxů, považují za zbytečná. Texty vrcholí, stejně jako připomínka Z 1, prohlášením: Navrhujeme, aby byl TPP s ohledem na výše uvedené přepracován a doplněn.

CIF17

Asociace digitálních televizí, která se skládá ze šesti televizí, kterým Rada pro rozhlasové a televizní vysílání letos v dubnu udělila digitální licenci, pořádá zítra tiskovou konferenci, na které chce představit svoje stanovisko k TPP.

Podrobnosti o veřejně dostupných připomínkách České televize, Televize Febio a První zpravodajské najdete v dnešním článku na DigiZone.cz.

2 názory Vstoupit do diskuse
poslední názor přidán 4. 12. 2006 19:02

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+