Více

Druhý program Markízy, televize Doma, už může na Slovensku vysílat pozemně

AKTUALIZOVÁNO Počet pozemně šířených digitálních televizí na Slovensku se brzy rozroste na sedm. Z vysílače Námestovo – Magurka tímto způsobem začne vysílat už i druhý program televize Markíza, stanice Doma zaměřená na ženy. Doma je společně s Markízou a konkurenčními televizemi Joj a Joj Plus součástí druhého multiplexu, který bude zatím dostupný pouze vysílače Magurka u Námestova. Na svém webu o tom informoval operátor tohoto multiplexu, společnost Towercom.

K TÉMATU: Slovenský rozhlas nechce být v televizním veřejnoprávním multiplexu

Slovenský multiplex 2 z Magurky brzy naladí diváci v okolí Námestova na kanále 59 ve vertikální polarizaci. Ze stejného vysílače vysílá také přechodný multiplex 1 s televizemi Markíza, Joj, Jednotka, Dvojka a dočasně i Trojkou (na kanále 68, opět s vertikální polarizací), který je momentálně dostupný 93 procentům populace prostřednictvím 18 vysílačů.

ČTĚTE TAKÉ: Přijímáme zemskou digitální televizi od sousedů: Slovensko

Třetí, veřejnoprávní multiplex, který obsahuje tři programy veřejnoprávní Slovenské televize, zatím vysílá z jediného vysílače Dievčenská skala u Rožňavy na kanále 54 s vertikální polarizací. Uvedené digitální multiplexy budou dostupné i divákům z ostatních regionů Slovenska hned, jak budou uvolněny příslušné frekvence pro digitální vysílání (po ukončení analogového vysílání), vysvětluje na svých internetových stránkách společnost Towercom.

Vypínání analogových kmitočtů brání komerční televize, které napadly odebírání frekvencí pro analogové vysílání u soudu a podařilo se jim uspět.

9 názorů Vstoupit do diskuse
poslední názor přidán 25. 6. 2010 14:00

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+