Více

Názory k článku
Hrajeme samé konzervy. To se musí změnit, říkají šéfové ČT 1

Honza Novák aura:30
5. 4. 2011 10:28 Nový

Jelikož nemám rád seriály,

celé vlákno
a vysoká hra mě moc nenadchla, protože je strašně pomalá, nemá spád (soutěže zbožňuju), tak se na ČT dívám jenom občas na 2 a 24. Mám rád občasné české filmy na ČT 1. Je fakt, že přestože mám sateleit, tak jsou dny, kdy si ve 20 hodin nic nevyberu. Pro tento případ mám v záloze pěknou knížku, nebo si zajdu s kámošema na pivo, nebo zahrát fotbálek.
Tonda aura:21
Tonda Login: xtonda
8. 4. 2011 12:31 Nový

Re: Jelikož nemám rád seriály,

celé vlákno
Souhlas, rozvleklost Vysoké hry je otravná, u některých zvláště plkavých soutěžících bych vyskočil z kůže.
j. koumák aura:99
5. 4. 2011 11:18 Nový

Bezradnost

Z vyjádření představitelů ČT vyzařuje bezradnost nad dalším směřováním ČT.Ostatní televize ale na tom nejsou o mnoho lépe.Současnost jde už trochu jinam,lidé mají více možností si zvolit způsob zábavy,vzdělávání a dalších aktivit.Již nyní si hledáme svůj píseček pomocí internetových stránek,kde lze najít to co mne zajímá a na co mám právě náladu.Budou muset ve všech těchto médiích postupně přejít na interaktivní způsob komunikace s divákem a uzpůsobit tomu jak technické zázemí tak nabídky pořadů.Jinak mají smůlu.
David Novák aura:21
5. 4. 2011 11:55 Nový

Naprostý souhlas

celé vlákno
Jsem velmi příjemně překvapen, že i vedení ČT1 uznává, že jejich program je živ z repríz. ČT1 je skutečně konzerva! Nepochybuji o tom, že pan Dolejš, dříve spojený s TV Nova, Jedničku oživí i třeba právě těmi převzatými komerčnějšími licencemi, jako byla Star Dance, nebo i dalšími a mnohem chytlavějšími i pro mladší publikum. A naprosto s ním souhlasím, že veřejnoprávní TV v Evropě jsou mnohem komerčnější, modernější a více zábavné, než ta naše ČT. Nevím, proč se Češi vztekají, když sama ČT chce ze sebe namísto nudné stařenky udělat ještě pořád rajcovní "čtyřicítku" (možná blbé přirovnání, ale asi víte, jak to myslím). Panu Dolejšovi fandím, protože aspoň někdo přestává živit tu českou úchylnost lpění na minulosti a pokusí se i naší veřejnoprávní televizi udělat mladou a moderní. A oni si i Češi zvyknou, nevěřím tomu, že bysme skutečně byli takoví troubové hltající retro a všechny vyčpělé hvězdy, jen ne ty nové, jak se o nás tvrdí v zahraničí. I Češi mají rádi moderní a velké věci a proto ať se ČT nebojí a trochu nás zcivilizuje. Fandím vám, pane Dolejší, a ještě bych určitě doporučil větší spolupráci s EBU, protože ČT ji má ze všech evropských TV jednoznačně nejslabší ;-)
PoMémJméně JeVámPrd
12. 4. 2011 12:20 Nový

Re: Naprostý souhlas

celé vlákno
Když ony jsou ty současné "hvězdy" tak nudné, vyčpělé a - nestydím se to říct - skoro až trapné. Těch pár drobných výjimek se sem buď vůbec nedostane, nebo skončí na nějakém okrajovém kanále typu AXN.

Pokud "hltáme retro," není to naší zálibou v retru, ale tím, že nic lepšího nám dosud nikdo nenabídl. Současná televizní tvorba je plná propagandy, morálního relativismu, genderových žvástů a "bílé viny", herci nehrají, hudba nezní a scénáře píší lidé, kteří sami v životě nic nezažili, takže nemají o čem psát.

Samostatnou kapitolou je "povinné" obsazování příslušníků etnických menšin bez ohledu na žánr. Ale to nebudu raději rozvádět, tímto směrem se dnes pouštějí jen sebevrazi.
Lubomír Kozák aura:44
5. 4. 2011 21:00 Nový

Hrajeme samé konzervy

celé vlákno
Proboha jen žádnou spolupráci se Slovenskými televizemi. To už odrovnalo Novu i Primu,ČT chce také dopadnout na hubu ?? Slováci mají "jiný" vkus,my nechceme žádné Turecko nebo Rumunsko.
David Novák aura:21
6. 4. 2011 14:49 Nový

Re: Hrajeme samé konzervy

celé vlákno
Jsou jiní. V mnoha bodech je to jen a jen dobře. Kéž bychom ale měli u nás takové televizní grafiky jako oni a trochu modernější vkus. Pokud budeme fér, tak musíme uznat, že v některých věcech se od nich máme docela dost co učit ;-)
Petr Sirotka aura:91
5. 4. 2011 21:55 Nový

Zprávy na ČT1

celé vlákno
Místo, aby zprávy z ČT1 zmizely, budou se tam vracet. V tomhle se zjevně liším od většiny lidí, ale já když chci zprávy, tak si pustím ČT24, která je zpravodajským kanálem a kde jsou zprávy pořád a nemusím čekat na 19:00. Klasické Události v 19:00 jsem neviděl ani nepamatuju, většinou se trefím spíš do Nočních Událostí. A absolutně nechápu nižší sledovanost Událostí v regionech na ČT24. Přece když mě zajímá nějaký pořad, tak ho sleduji a je jedno, na jakém kanále.
Petr Novák aura:84
Petr Novák Login: PN-Hodonin
6. 4. 2011 18:08 Nový

Re: Zprávy na ČT1

celé vlákno
Já si myslím, že ti co sledovali regionální zpravodajství proto, že je opravdu zajímalo zpravodajství z regionů se za nimi opravdu přesunuli (mimo jiné i moje babička po oznámení přesunu regionů na ČT24 začala zjišťovat, jak to naladit). Bohužel, dost lidí to mělo puštěné jen jako kulisu a dost možná jenom proto, že se jim program jiných kanálů zrovna nelíbil. A ti na ČT1 nejspíše zůstali. A to je ten problém. Bohužel, teď se sledovanost ČT1 zachraňuje na úkor regionů. Buď vedení ČT nezajímá, že tím pozici regionálního zpravodajství zhorší, nebo je právě to jejich záměrem. Obojí je ale špatně.
Tonda aura:21
Tonda Login: xtonda
8. 4. 2011 12:34 Nový

Re: Zprávy na ČT1

celé vlákno
Přesně tak, jeden samostatný zpravodajský kanál stačí, zprávy z ČT1 pryč.

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+