Více

Názory k článku
Do pondělí bude přeladěno šest vysílačů Regionální sítě 7. Změna se týká i HD kanálů České televize

Štěpán S. aura:30
Steve Login: Stranik
14. 12. 2017 2:41 Nový

Čerchov

celé vlákno

Tak už ho koukám vypli ... Ale zvláštní že komplet, nějak mi nejede ani ten 25.k. :-D Před 19. hodinou to hrálo obojí vpohodě.

No to je jedno .... Už mám s problémovým Čerchovem ÁMEN.

Už mám na cestě nový slabší zesilovač laděný na nové kanály T2, takže Už pojedu 2-ma anténama na Vraňák. Ano, Čerchovácká bude brát nové T2 kanály z Vraňáku než se to předělá do finální podoby na jednu anténu ... možná. Budu čekat taky jak se vymáčnou ti lobbisty placeného příjmu ... abych věděl zda daný mux řešit či neřešit.

Štěpán S. aura:30
Steve Login: Stranik
14. 12. 2017 2:53 Nový

Re: Čerchov

celé vlákno

áá vida, 25.k je opět zpět na příjmu ... :-D

Jj, 32.k pápá ... nikde!

Stejně přemýšlím o tom, proč ten Čerchovácký vysílač tak dodrbali a neudělali jej aby svítil do vícero stran ... škoda, přitom tak šikovná kota. :-( Mohlo nám to tu hrát dokonce o něco lépe nežli Vraňák, takhle prd, špatně, signál vypadává jak už je to těsně u hrany a to musím používat silný 22dB předzesilovač. I ten Bogen tu hraje silně, a to svítí do Bavor.

To bylo na začátku siláckých keců Pařízku jak budou tvoje vysílače svítit tak silně, že nebude třeba ani antény směrovat na tvé vysílače ... vid'? A pak je tohleto ... hmm. Vážně Gutt! Díky.

Štěpán S. aura:30
Steve Login: Stranik
14. 12. 2017 2:56 Nový

Re: Čerchov

celé vlákno

Na druhou stranu mi ted' pojede T2 lépe, protože už na něj nebude tlačit 32.k a zbytečně silný zesilovač. Taky nebude tlačit na 33.k ZDF :-) Takže ta díra je vpodstatě přínosem.

Miroslav Laduna aura:74
14. 12. 2017 6:32 Nový

Re: Čerchov

celé vlákno

Signál jde z modulátoru do budiče, pak koncového stupně a nakonec se potká s dalším signalem ve sdružovači. Pak to jde společně do antény.
Sdružovač je vlastně laděný kanálový výkonový slučovač.
Když ho chceš vyměnit, nebo dělat úpravy, musíš vypnout všechny vstupní signály.

Štěpán S. aura:30
Steve Login: Stranik
14. 12. 2017 14:16 Nový

Re: Čerchov

celé vlákno

Aha, tak je to .... už chápu. Díky za vysvětlení.

spodní voda aura:89
16. 12. 2017 19:54 Nový

Černá Studnice

celé vlákno

Černou shodili z 29k na 21k a vypadá to taky na sotva čtvrtinu výkonu. Z dokonalého signálu mám lego. A to mám přímou viditelnost, solo anténu, slučovač s Ještědem a žádný zesilovač. Doteď v tom řetězci nebyla chyba.

Co se to na té Černé Studnici stalo, víte to někdo?

spodní voda aura:89
16. 12. 2017 20:37 Nový

Re: Černá Studnice

celé vlákno

Tak odpovím si sám. Chyba je na mé straně. Zapomněl jsem, že mám pod střechou slučovač laděný, který z Černé pouští pouze 29k a 25k a ty samé stíní z druhého vstupu. Takových slučovačů tu v regionu bude spousta. Tak, a teď jsou k prdu.

Kde se dozvím, co jak se bude v dohledné době pouštět z Černé abych si pořídil slučovač nový? S jistotou nikde...

Štěpán S. aura:30
Steve Login: Stranik
17. 12. 2017 1:10 Nový

Re: Černá Studnice

celé vlákno

Jj, nutno objednat nový, nebo laditelný přeladit ;-)

Jinak má tam prý Pařízek problémy se SFN - takže se vysílače ruší, a nejedou synchronně.

Jinak je nutno i zkontrolovat další laděné součásti v systému pokud máte, aby nový kanál procházel. (např. předzesiloače, propusti, slučovače) Pokud je to sousední kanál, tak není problém s tím aby to procházelo :-) Bude, jen o ždibec to bude tlumenější ale jinak nic vážného. Taky to tak mám, a není problém.

Pamětník aura:77
Pamětník Login: pametnik
18. 12. 2017 19:58 Nový

Re: Černá Studnice

celé vlákno

Pro signálového TV puristu je soustava sólo antén pro každý kanál a vysílač, příslušný počet propustí, zádrží a vyrovnání úrovní asi ideál, ale jak by řekl Jára Cimrman, jde to u bez toho. Při víkendovém průzkumu novinek v oblasti mého příjmu v DVB-T/T2 mi STB EVOLVE0 identifikoval 138 stanic, uložil 88 a to vše z 19 vysílačů. V místě příjmu, v Praze, mám z jediné pevné antény bez předzesilovače, zádrží a propustí dostatečně kvalitní příjem i z Černé Studnice, Černé Hory, Ještědu, Bukové Hory. Silný místní příjem i DX na skupinách vedlejších kanálů 41+42, 46+47, 51+52+53 a 57+58 nepředstavuje pro tuto sestavu žádný problém a ani rozdílné úrovně signálů není třeba řešit. Čili není nutné pokaždé jít na vrabce s kanonem..... ;-)

Štěpán S. aura:30
Steve Login: Stranik
18. 12. 2017 22:50 Nový

Re: Černá Studnice

celé vlákno

Všichni nebydlíme v Praze na vyvýšeném místě, takže asi tak ... ;-)

V mém místě příjmu byste chytil na pasiv síto jen Vraní + Bogen, trochu a občas s výpadkama Dyleň. Trochu a hodně špatně Monty 35.k protože jsem nešt'astně v zákrytu (stínu) pod panelákama a vzrostlýma břízama u cesty ... Tot' vše. Čerchov na pasiv nehraje vůbec, Ochsenkopf je jiným směrem a taktéž je nutno tomu dopomoci předzesilovačem (alespoň 10dB) Cheb napřímo moc chytat nejde, možná jen někde ... Krašov nic (je zde veliký stín)

Takže byste toho tady moc neuvařil s jedním pasiv sítem - já to znám moc dobře co mi tu hraje na pasiv síto v tomto baráku. ;-)

Takže Vám zbývají jen 2 možnosti ... smířit se s několika muxy, nebo se dát do složité soustavy antén, a ty slabé signály si vyškrábat z éteru. Asi tak. Ono bydlet v údolí a blízko úpatí není zrovna moc výhra. Tyčí se tu nad městem totiž Slavkovský les, víte? Ano, nahoře hraje toho spousta, a taky jen na pasiv síto ... ale co je mi to platné, že? ;-) Na Podhoře se mi dokonce podařilo naladit mux1 z Ještědu, trochu Jedlák, Praha tuším že mizerně taktéž.

spodní voda aura:89
19. 12. 2017 7:25 Nový

Re: Černá Studnice

celé vlákno

Ono ani není výhra bydlet na kopci (620m.n.m.). Já mám přímou viditelnost na Černou Studnici a Ještěd v úhlu zhruba 120° a hlavně, Pařízek to lechtá a Ještěd jede násobným výkonem. Další potíž je že proti Ještědu je Černá hora a za Ještědem ústecká Bukovka. A to je docela mazec. Když ladím a to ladím stařečkům v okolí (za frťana bez EET), tak prolaďuju konkrétní kanály. Naladit to automaticky, tak bych se podělal z třídění kanálů podle jejich preferencí, chytlo by to půl republiky.

Další potíž je v tom, že nikdo (pokud někdo - napište) asi neví, na čem pojede z Černé Studnice přechodový MUX, zřejmě číslo 13. Takže teď tam dávat zase laděný slučovač je asi ovadina. Dneska koupím univerzál a uvidím.

Štěpán S. aura:30
Steve Login: Stranik
19. 12. 2017 15:15 Nový

Re: Černá Studnice

celé vlákno

Ale ví ... Ale já nevím na čem u Vás. :-)

Já už mám zjištěny komplet kanály co na čem pojede, a nyní už to mám připraveno. Pařízkův přechodový mux neřeším, na ten dlabu ... frekvence na finální ale u nás zůstává stejný - 45.k. U Vás bude finální snad taky ten současný, nebo ne? Nechápu proč řešit nějaké přechodové sítě když kanál finálních zůstává zachován ... Přeladím později střihem a nazdar. Naopak ČT už smysl řešit má, protože ta začne (až na výjimky) na finálních kanálech. Mux2 u nás později přejde na nynější frekvenci muxu1, a frekvence nynějšího muxu2 zůstane volná pro novou sít'. A frekvence současné přechodové sítě 12 zůstane volná pro mux3 (Bude, nebude, nevím, už neovlivním) Takže takový Škatulata hejbejte-se, prohazovačka :-D Taky si vše radím sepište at' máte jasno co odkud na čem pojede .... U Němců už mám taky sepsáno a vím definitivní kanály.

Až se budou objednávat nové prvky a předělávat systém, tak je nutné v tom mít pořádek a jasno. ;-) Němce budu řešit za rok touto dobou, možná už v Listopadu. (oni přejdou střihem a nazdar)

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+