Více

Do Polska přichází nová satelitní služba, nabídne i HDTV

Digitální možnosti televizních diváků v Polsku se od 12. října rozšíří. Na trh přijde nová satelitní platforma, označená krátce – ‚n‘, kterou bude provozovat společnost ITI Group. Operátor do jejího startu vložil 500 milionů polských zlotých (3,6 miliardy korun). Programovou nabídku ‚n‘ bude na začátku tvořit 55 programů, devět z nich v Polsku dosud nevídaných. ITI Group rozdělí stanice do sedmi tematických balíčků, zpravodajství bude zdarma, za další balíčky diváci zaplatí od 10 do 16 zlotých (72 až 115 korun) měsíčně.

Služba ‚n‘ nabídne i programy ve vysokém rozlišení, pro HDTV to bude polská premiéra. Na základní příjem postačí set-top-boxy prodávané za 99 zlotých (710 korun), zájemci o službu videa na vyžádání (VoD) si budou muset připlatit za lepší výrobky v ceně 449 zlotých (3230 korun). Nákup paraboly přidá do celkové sazby dalších 50 zlotých (360 korun).

stul

Piotr Walter, prezident TVN, která do ITI Group patří také, mezitím oznámil, že plánuje distribuci svých stanic prostřednictvím Internetu a mobilních telefonů. V rámci platformy ‚n‘ se objeví ale samozřejmě také.

Zdroj: Broadbandtvnew­s.com

3 názory Vstoupit do diskuse
poslední názor přidán 3. 10. 2006 19:30

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+