Více

Parabola.cz: Do Česka se chystá třetí placená satelitní platforma

UPC Direct, placená satelitní televize od společnosti UPC, brzy dostane hned dvojí konkurenci. Kromě rumunské satelitní platformy Digi TV, která již v květnu odstartovala na Slovensku a chystá se rovněž na tuzemský trh (viz článek), zahájí činnost ještě jedna platforma zaměřená na Českou republiku a Slovensko. Uvedl to server Parabola.cz s tím, že provozovatel této služby zatím název tají.

Nová platforma se chce stát alternativou divákům k stávajícím paketům UPC Direct a Digi TV jak po stránce programové skladby, tak i cen. Vedle známých programů z kabelových sítí a jiných satelitních platforem se v novém balíku placených programů objeví i zbrusu nový kanál, který se bude před Radou pro rozhlasové a televizní vysílání ucházet o licenci, uvedl server.

Provozovatel nové placené satelitní platformy spustí podle webu koncem léta reklamní kampaň. Služba má být podobná Easy.tvRakousku, placené satelitní televizi „nové generace“: divák si bude moci objednat jenom ty programy, které chce opravdu sledovat. Placená televize chce odstartovat koncem léta až začátkem podzimu na jednom z populárních satelitních systémů v České republice a na Slovensku – Astra 3A, tj. na pozici 23,5°E, kde vedle 3A je umístěna také starší družice Astra 1D, uvedla Parabola.

Družici Astra 3A využívá také bezplatná satelitní platforma Czechlink a rovněž české televizní programy TOP TV a Óčko.

4 názory Vstoupit do diskuse
poslední názor přidán 24. 1. 2008 8:04

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+