Více

Názory k článku
Dnes dopoledne rozšířil Český rozhlas své DAB+ vysílání do Brna, Plzně a Ostravy

Adolf Shitler aura:10
30. 11. 2017 10:16 Nový

Re: Dnes dopoledne rozšíří Český rozhlas své DAB+ vysílání do Brna, Plzně a Ostravy

celé vlákno

Některé stanice, např. RETRO, jsou zatím jenom testem a není u nich programový obsah, ale pouze ve smyčce opakované info.

Jan H aura:29
30. 11. 2017 13:02 Nový

Čro Retro

Stanice není v testu,vysílá příležitostně k nějaké události nebo výročí programový blok,který se opakuje.V mezidobí je bez programu.

jupi123 aura:10
30. 11. 2017 13:05 Nový

Re: Dnes dopoledne rozšířil Český rozhlas své DAB+ vysílání do Brna, Plzně a Ostravy

celé vlákno

Dobrá práce a pochvala. Jen tak dál. Alespoň veřejnoprávní rozhlas (když už o to privátní stanice nestojí a některé raději vysílají monofoně) by měl mít posluchač možnost poslouchat čistě bez zkreslení a šumu. Nebo snad má někdo možnost otáčet anténou pro kvalitní stereofonní příjem privátních stanic, které šíří signál malými výkony z různých budov a kopečků v přeplněném FM pásmu?

Karel Cibulka aura:37
Karel Cibulka Login: KarelCibulka
30. 11. 2017 13:12 Nový

Radeč 12C

celé vlákno

Tu je na 100% jak siíly tak kvality nedivte se vysílač zhruba 9km tak plný signál i na prut =)

ivovi . aura:78
ivovi Login: ivovi
30. 11. 2017 13:13 Nový

test

Vsechny stanice CRo v DAB co nejsou v FM maji oznaceni Test. Vysvetleni je jednoduche, jde o zname legislativne-lobisticke duvody.

TomMIchal aura:10
TomMichal Login: TomMIchal
30. 11. 2017 16:34 Nový

Brno

DAB dnes úspěšně naladěn v Brně-Komíně.
DAB mi vyřešil příjem v zastíněné oblasti, kde klasické FM mělo nepoužitelný signál.
DAB je budoucnost, držím palce :)

Jaroslav Honzík aura:23
30. 11. 2017 19:15 Nový

Re: Opava

celé vlákno

zkus esterní antenu, ale co se tyče ostravska, aspon tehle časti severni moravy, tak mužtete ladit čro plus ve stereo, na severu moravy vysila v AM jinak po republice v FM ale mono (jako impuls). V dab je vše stereo.
Až bude nekdy dab+ z ještědu, tak se lbc kraj snad take dočká čro lbc i plus ve stereo.

Milan Bečvařík aura:10
1. 12. 2017 17:18 Nový

DAB+

celé vlákno

V Karlovarském kraji není z Čech nic. Za to z Německa je toho spousty. Z různých MUXů cca 25 rozhlasových stanic. Nejlepší tedy pro mne Sunshine Live, které znám již delsí dobu. Přijímač Hama DIT2010M Pro... Ale primárně jsem kupoval kvůli internetovému rádiu... Nevím proč DAB nejde tak kupředu jako DVB-T ....

Štěpán S. aura:30
Steve Login: Stranik
1. 12. 2017 18:27 Nový

Re: DAB+

celé vlákno

Jj, taktéž si užívám tucet německých :-) Aspoň že hraje něco ... Českých pár usmolených se asi nedočkáme. Ta ČRo máme v DVB-T, takže si dám sluchátka a poslouchám čistý digitál přes DVB-T.

Ochsenkopf má skvělá rádia ... přibyl nedávno i Euroherz, ten chytám v FM ale dost mi šumí protože mám byt na východní stranu - tohleto se šíří od západu samozřejmě. Nejradši poslouchám "Schlagerparadies"

Jinak nevím zda mi neuniklo:

Ochsenkopf už jede na 20kW nebo je stále na 10?

Už je zapnutý ten HOF nebo není?

Pamětník aura:77
Pamětník Login: pametnik
1. 12. 2017 18:49 Nový

Re: DAB+

celé vlákno

Čest Štěpáne. A vidíš, někteří by Ti určitě záviděli, co můžeš v DABu poslouchat. Kdo bydlí v lese, dýchá zdravý vzduch, kdo bydlí na náměstí, to má třeba blízko do divadla...... ;-)

Jirka Beat aura:82
BeatJ Login: Beat
1. 12. 2017 22:38 Nový

Re: DAB+

celé vlákno

A kdo je hluchý a v důchodu, raduje se jak DAB pěkně zní.Ale on pěkně nezní.. zvracející smajlík vystihuje jak DAB zní.

Štěpán S. aura:30
Steve Login: Stranik
1. 12. 2017 23:51 Nový

Re: DAB+

celé vlákno

Ale Německý zní solidně :-) O něm hovořím.

Tak už jsem zjistil že by měl HOF již frčet ... nevím od kdy, asi už nějakou chvíli :-) Doma to poznám nebo spíš nepoznám vůbec nebot' se to mixuje v podobné zbytkové velmi slabé síle - kor v cimře. Výkon Ochsenkopfu jsem zatím nezjistil na čem to teda frčí ... zkusím pohledat.

Michal Hala aura:10
TomMichal Login: TomMIchal
2. 12. 2017 8:09 Nový

Re: DAB+

celé vlákno

On i český DAB zní solidně :-)
Je zajímavé , že vždy s nástupem nové technologie se objeví názory , že starší technologie byla lepší atd. Podobně tomu bylo např. i s nástupem terestrické digitální TV (DVBT) . Nyní už podobné názory na digitální TV vzhledem k masovému rozšíření nikoho nepřesvědčí. (Kdo by se dnes chtěl dívat například na "duchy" v obraze atd. Podobně je to s příjmem FM, kdy vícenásobné odrazy způsobují v oblastech , kde není ideální příjem zkreslení atd.)
Na satelitech je digitální technologie, jak na TV, tak na rádiích již řadu let a nikdo si již nedovede představit, že by se mělo vysílat Analogově. Stejně tak je to při příjmu internetových rozhlasových stanic. Píši především pro případné nové zájemce o DAB, podle mého názoru je DAB moderní technologie, kde výhody jednoznačně převažují nad nevýhodami. DAB se v Evropě i ve světě jednoznačně prosazuje a v některých zemích již bylo zahájeno i postupné vypínání FM stanic.

Štěpán S. aura:30
Steve Login: Stranik
2. 12. 2017 14:20 Nový

Re: DAB+

celé vlákno

Ano Pamětníku, není to špatný :-) Dal jsem večer znovuproladění a mám jich 45. Jen trošku lituju toho, že stále není na Bogenu přítomen kanál 5C .... přitom je snad zapnut všude po Německu. Nevím v čem je tady problém ... Bogen by mi vylepšil signál SFN. Nyní se musím spolehnout na signál 10kW Ochsenkopf (+ příp. Schoneck).

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+