Více

Diváci z Opavy a Bruntálu si stěžují na horší signál multiplexu A

Televizním divákům z Opavy a Bruntálu se začátkem tohoto týdne rapidně zhoršil signál přechodného zemského digitálního multiplexu A z ostravského vysílače Hladnov. Důvodem je výměna antény na Hladnově, ke které došlo v pondělí 29. září. Bydlím v Opavě a už delší dobu přijímám digitální vysílání právě odtud. Od 28. září nemohu toto vysílání naladit a nemám žádný signál, stěžuje si například čtenář DigiZone.cz Petr Vlk.

FOTOGALERIE: Úprava ostravského vysílače Hladnov pro digitální vysílání

MIF17

Vysílání multiplexu A na kanálu 39 z vysílače Hladnov bylo v pondělí 29. září na několik hodin přerušeno kvůli demontáži staré a instalaci nové antény. Vyžařovací diagram nové antény ale zřejmě neodpovídá původnímu diagramu staré antény, která umožňovala šířit pouze jednu digitální síť na jediném vysílacím kanálu. Směrem na Opavu a Bruntál tak došlo k velkému poklesu intenzity i kvality signálu, zatímco naopak směrem k Beskydům se digitální signál programů České televize, Novy a Českého rozhlasu zlepšil.

České Radiokomunikace v současné době provádí na místě měření a chystají dodatečné úpravy. Multiplex A na Hladnově ukončí vysílání 30. října a od 31. října zde budou k dispozici hned dvě digitální sítě: veřejnoprávní multiplex 1 na kanále 54 a multiplex 2 na kanále 39. Přibýt by měl i multiplex 3, o jehož vysílacím kanálu operátor zatím jedná s Českým telekomunikačním úřadem (nyní vysílá na kanále 54, který ale bude muset do konce měsíce uvolnit pro Českou televizi).

25 názorů Vstoupit do diskuse
poslední názor přidán 13. 10. 2008 23:21

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+