Více

Názory k článku
DigiZone na Facebooku má téměř dvě stě fanoušků, přidejte se

Lomax aura:65
Lomax Login: Adidasky
25. 1. 2010 14:39 Nový

Fotky

Nej fotka je stejne fotografky ;o)
Tom S. aura:55
25. 1. 2010 15:01 Nový

to je toho ...

celé vlákno
To je toho - dneska uz maji fotky maji na facebooku uz i brnensti revizori (dnes o tom informuji prakticky vsechna brnenská média)
Fox Mulder aura:89
Fox Mulder Login: FoxMulder
25. 1. 2010 18:18 Nový

Re: to je toho ...

celé vlákno
No a? Řiká tu někdo, že je to nějaká stránku/skupinu na Facebooku ještě nikdo nemá a že Digizone je průkopníkem? Prostě jen informuje, že tam je a že se můžem připojit. Hotovo. Co vy tam jako vidíte?

To jako na Digizone bude zpráva, že nějaká televize začne vysílat HD a vy na to řeknete "To je toho, to tamta televize vysílá HD už X let..".. :-) Snažíte se trumfnout?
Fox Mulder aura:89
Fox Mulder Login: FoxMulder
25. 1. 2010 20:39 Nový

Re: fejcbůk

celé vlákno
Fejsbuk, ne Fejcbůk.

To je taková pomůcka pro psychicky narušený jedince, aby měli možnost někomu něco sdělovat a necítili se na světě tak sami. ;-)
Míša Kulička aura:84
Míša Kulička Login: Misa.Kulicka
25. 1. 2010 21:43 Nový

Re: fejcbůk

celé vlákno
:-))

Ja porad nechapu, proc bych se mel registrovat na nejaky externi server jen kvuli tomu, abych se stal fanouskem DigiZone. :-P Od ceho jsou primo tady diskuse a novinky? :-)
Fox Mulder aura:89
Fox Mulder Login: FoxMulder
25. 1. 2010 22:00 Nový

Re: fejcbůk

celé vlákno
Tak to jste to asi špatně pochopil..

..to neni pobídka pro lidi, kteří profil nemají a mají si ho kvůli Digizone založit, to opravdu ne. To je pobídka pro lidi, co už Facebook maj a rádi se chtěj připojit do této skupiny. Je to prostě další informační kanál, možnost bezprostřednější komunikace s lidmi z Digizone, atd. Ale souhlas, hlavní těžiště je samozřejmě na tomto serveru.
Míša Kulička aura:84
Míša Kulička Login: Misa.Kulicka
25. 1. 2010 22:48 Nový

Re: fejcbůk

celé vlákno
DigiZone muze tesit, ze ma ve me fanouska i bez Facebooku. ;-)
Pamětník aura:77
Pamětník Login: pametnik
26. 1. 2010 7:14 Nový

Re: fejcbůk

celé vlákno
Ostatně, já bych spíše varoval před svody Facebooku, jako vlezlého vyzvědače maxima ze soukromí těch, kteří jeho lákání podlehli. Zkuste si odpovědět na otázku, k čemu je to dobré? K téměř anonymnímu a veřejnému vylévání Vašich bolístek a zálib? Bacha na to... :-))
Pavel Někdo aura:81
26. 1. 2010 7:47 Nový

Re: fejcbůk

celé vlákno
To si lidi ale neuvědomí, dávají si do přátel i lidi se kterými v normálním životě nemluví. Navíc byl nedávno test na idnesu a celkem dobře se dostali do kontaktů menší lstí, kdy se vydávali za někoho jiného. Facebook navíc všechny informace ochotně prodá 3. straně, proč ne, když z toho mají zisk. Některé produkty "zadarmo" se v některých případech musí dobře zaplatit.
Fox Mulder aura:89
Fox Mulder Login: FoxMulder
26. 1. 2010 12:25 Nový

Re: fejcbůk

celé vlákno
To mi povězte, to mě zajímá. Koho by zajímaly nějaké informace z Facebooku? K čemu mu jsou dobré? A jaké informace to např. jsou? Nerozumim tomu..
Pavel Někdo aura:81
27. 1. 2010 9:51 Nový

Re: fejcbůk

celé vlákno
Říká vám něco pojem cílená reklama? Za to se dnes platí nemalé peníze. Pokud víte jaký produkt přesně nabídnout zákazníkovi (věková skupina, vzdělání, rodina...), tak jste schopni ho lépe přinutit něco si koupit. Z čeho si myslíte, že facebook financuje servery, konektivitu atd. to jsou nemalé peníze a z dobročinnosti to nedělá. Navíc je to příležitost pro spoustu čumilů se dozvědět něco o ostatních, řekl bych dokonce, že je to i dobrý prostředek pro sledování policií apod.
Kuba Melín aura:93
Kuba Melín Login: kuba.melin
26. 1. 2010 9:30 Nový

Re: fejcbůk

celé vlákno
Facebook může být inteligentní a velmi užitečný nástroj, který pomůže sdílet s přáteli a známýmí různé věci, od fotek přes video, odkazy na zajíavé a zábavné stránky atd. A navíc zůstat v kontaktu i s lidmi, které třeba z určitých důvodů nemůžeme zrovna vidět osobně.

Ale při jeho používání se musí přemýšlet. Což samozřejmě většina lidí nedělá, a tak není problém o nich zjistit téměř cokoliv - fotky, momentální stav, někdy i telefonní číslo atd., a to i pokud je nemáte v "přátelích". Navíc většina lidí opravdu přidává do "přátel" téměř každého, což nikdy nepochopím. A samozřejmě, o tom, že Facebook neskutečně devalvoval význam slova "přítel", se přít nehodlám, a je mi to líto.

Moderní komunikační možnosti jsou lákavé, často velmi užitečné, ale jejich využívání lidmi a dopad na reálnou komunikaci je často tragický. A tak se najdou lidé, kteří věčně nemají čas, aby si vyšli někam ven (na kafe, na procházku atd.), ale pak jsou pořád online na Facebooku. Za to ovšem nemůže Facebook, ale sami lidé.
Fox Mulder aura:89
Fox Mulder Login: FoxMulder
26. 1. 2010 12:32 Nový

Re: fejcbůk

celé vlákno
No cokoliv o lidech nezjistíte.. Tak asi tak ty fotky a telefon, no, ale co je to za tajnou informaci? Dříve byly telefony i s adresou v telefonnim seznamu. Za fotky se nikdo nestydí, co by říkali veřejné osoby (politici, umělci,..)?

Facebook vůbec nedevalvoval pojem přítel! Pojem přítel zůstává přece dál čím je. To že si někdo přidá do Facebooku člověka neznamená, že je jeho přítel, ne? Může to bejt jen známej, příbuznej, nebo kdokoliv jinej, třeba nějaká částečně slavná osobnost, se kterou se setkal (já toto nedělám, ale jsou tací, kteří to dělají. I když to dělají, vůbec tím přece nedevalvují pojem přítel!).

No nevím, jestli se najdou lidé, kteří nemají čas, aby vyšli s někym ven, ale na Facebooku jsou.. Spíš jsou lidi, kteří nemají s kým vyjít ven nebo nejsou zvyklí chodit s někým ven a proto rádi vysedávají na Facebooku. Nebo jsou ty lidi v práci nebo doma na něčem pracují, že by se nemohli někomu věnovat, ale ty 3 minutky na Facebooku 1x za hodinu zvládnou. ;-)
Pavel Někdo aura:81
27. 1. 2010 9:58 Nový

Re: fejcbůk

celé vlákno
Do seznamu se umisťovali pouze lidé, kteří tam chtěli, ale tady si nevyberete.

Ano přítel zůstává, ale pokud si někoho do přátel přidáte, dostává stejné možnosti ať už váš příbuzný, známý, kamarád, přítel(kyně), nejlepší kamarád - všichni vidí stejné informace, stejné fotky, videa atd.

3min/1hod. = půl hodiny za den (v tom lepší případě) = 7dnů za rok strávených jenom na facebooku :D
Fox Mulder aura:89
Fox Mulder Login: FoxMulder
26. 1. 2010 12:24 Nový

Re: fejcbůk

celé vlákno
O čem to mluvíte? Jaký vlezlý vyzvědač soukromí? Že si dá člověk do statusu co dělá a co ho naštvalo je vyzvědač soukromí? Nebo že o sobě řekne co rád dělá? Nechápu.

Dobré je to přece pro komunikaci s přáteli, hlavně těmi, které nevidí každý den, nebo i delší dobu, např. člověk může vidět fotky od svých přátel a nabízet své fotky k prohlédnutí přátelům. Umožňuje zakládat zájmové skupiny..

Nevim, k čemu by informace o mě a o tom co dělám někomu byly. :-) Povězte..
Pamětník aura:77
Pamětník Login: pametnik
26. 1. 2010 14:07 Nový

Re: fejcbůk

celé vlákno
Pro rozumného člověka těch nebezpečí sice tolik nehrozí, ale právě i díky "přátelům" se na veřejnost dostávají informace, které byste možná ani svým skutečným přátelům nesděloval. Já samozřejmě žádné informace od Vás nezneužiji, ani po tom netoužím, ale je všeobecně známo, že sociální weby jsou cíleně vytěžovány. Jako další příklad mohu uvést, že se svými vnuky mám harmonický vztah, ale co se o nich dozvím z Facebooku, s částí toho by se mi asi nikdy nesvěřili. :-))
Já jsem se registroval také jen kvůli sdílení fotek, ale to je asi všechno, co jsem ochoten na tento "trh" přinést. Nesuďte jen podle sebe, že pokud zatím Facebook nevyužíváte proti jiným, že totéž nemůže někdo zneužít proti Vám.

K téměř neomezené komunikaci s přáteli písmem, hlasem i videem lze výhodně použít i intimnější formy, třeba prostřednictvím Skype a dalších podobných služeb.

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+